3 univerzálne čokoládové polevy

  (4 / 5)

  Poznáme to asi všetky. Spokojnosť s koláčom či tortou, ktoré sme vytvorili, nás odpálila do výšin. Pochválil nás manžel, decká sa tešia a vy už čakáte na hostí, ktorí sa majú zastaviť na poobednú kávičku a koláčik. Čo sa však stane. Ideme krájať výtvor, na ktorom je čokoládová poleva, čo nie vždy dopadne dobre. Hoci si nôž namočíme v horúcej vode, čokoládová poleva popuká. Nadšenie je preč, na rad prichádza stres z toho, ako ideme výrobok servírovať. S týmito tipmi sa vám to už nikdy nestane.

  Tip číslo jedna

  cokoladovapoleva1
  ourbestbites.com

  100 gramov masla

  3 lyžice kakaa

  1 lyžica hladkej múky

  1/2 lyžice práškového cukru

  5 lyžíc mlieka

  vanilkový extrakt

  Postup:

  Do hrnca dáme 50 gramov masla, kakao, hladkú múku, cukor a mlieko. Zmes privedieme do varu a neustále miešame. Keď je hmota rozpustená, pridáme ešte 50 gramov masla a vanilkový extrakt. Ak sa nám zdá hmota príliš hustá, pridáme trošku mlieka.

  Tip číslo dva

  cokoladovapoleva2
  abountifulkitchen.com

  150 gramov horkej čokolády

  1 lyžica kakaa

  1 hrnček cukru

  0,5 šálky vody

  Postup:

  Vo vodnom kúpeli si roztopíme 150 gramov kvalitnej horkej čokolády a pridáme cukor, kakao a vodu. Zmes ohrievame na miernom plameni až kým nezhustne.

  Tip číslo tri

  cokoladovapoleva3
  americastestkitchen.com

  125 ml smotany na šľahanie

  125 gramov čokolády

  Postup:

  Smotanu na šľahanie si vylejeme do hrnca a ohrievame ju na miernom plameni. Dávajte si ale pozor, aby ste ju nepriviedli k varu. Vtedy sa stane to, že smotana dostatočne nestuhne. Teplú smotanu odstavíme bokom a nalámeme do nej čokoládu. Miešaním sa čokoláda rozpustí a keď bude mať izbovú teplotu, môžete ju navrstviť na koláč.

  Ako pripravujete polevu vy? Máte nejaké osvedčené tipy? Dajte nám vedieť v komentároch.

  zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), vk.com

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x