5 najlepších domácich sendvičov

( 3 out of 5 )
  Vytlačiť RECEPT

  Sendviče sú vraj najlepším kulinárskym výmyslom, aký kedy existoval. Či je to pravda je ťažko povedať, pokým si nejaký lahodný nevyskúšame sami pripraviť. A keďže v našej redakcii sme novým veciam otvorení, dávame zelenú aj týmto už na pohľad fantastickým receptom. Vyskúšajte si niektorý z nich pripraviť na raňajky, do práce, alebo ako ľahkú večeru. Sú fantastické!

  Horúci vajíčkový sendvič

  Budete potrebovať:

  2 krajce chleba

  3 PL strúhaného syra

  1 volské oko

  2 plátky smaženej slaninky

  20 g masla

  2 šalátové listy

  soľ a korenie

  pexels.com

  Na panvici si nechajte rozohriať trochu oleja a opečte na nej krajce chleba. Po chvíli krajce pretočte na opačnú stranu, stíšte oheň a na opečenú stranu nasypte strúhaný syr. Naň položte plátky slaninky, pridajte soľ a korenie. Chlieb z panvice vezmite preč a medzitým si dajte robiť volské oko. Na slaninu dajte šalátové listy. Na ne položte volské oko a naň plátky masla. Sendviče spojte a vychutnajte si tú neuveriteľnú chuť!

  Horúci sendvič s mozzarellou

  Budete potrebovať:

  8 plátkov bieleho chleba

  2 PL masla

  200 g mozzarelly

  2 paradajky

  2 KL bazalkového pesta

  pár lístkov čerstvej bazalky

  pexels.com

  Sendviče potrite jemnou vrstvou bazalkového pesta. Paradajky a mozzarellu si nakrájajte na plátky a uložte ich na chleby. Plátky mozzarelly ukladajte na paradajku! Posypte ich pár lístkami bazalky a chleby spojte. Na panvici si rozpáľte maslo a celé sendviče na nich zľahka opečte.

  Horúce lososové sendviče

  Budete potrebovať:

  1 žemľa ciabatta

  130 g mozzarelly

  40 g údeného lososa

  10 g majonézy

  pár šalátových listov

  pár lístkov bazalky

  pexels.com

  Ako prvé si rozrežte ciabattu na dve polovice a opečte ju v rúre alebo na panvici do chrumkava. Medzitým si nakrájajte bazalku nadrobno a zmiešajte ju s majonézou. Bylinkovou majonézou potom natrite spodnú časť žemle a prekryte lososom a mozzarelou. Na vrch dajte šalátové listy a vychutnajte si dokonalú chuť.

  Horúce syrovo šunkové sendviče

  Budete potrebovať:

  2 plátky bieleho chleba

  2 plátky syra

  2 plátky šunky

  2 ČL masla

  4 lístky bazalky

  korenie, soľ

  pexels.com

  Krajce chleba si opečte na panvici na masle, potom naň uložte šunku, posypte korením a ak treba aj soľou. Na to položte plátky syra a uzatvorte vrchnou časťou žemle. Chlieb môžete dať ešte na pár minút opiecť.

  Horúci čokoládový sendvič

  Budete potrebovať:

  1 žemľa ciabatta

  ½ šálky mandľového alebo arašidového masla

  2 PL medu

  200 g horkej čokolády

  2 ČL masla

  štipka soli

  sovkusom.ru

  Ciabattu prekrojte na polovice a dajte opiecť na masle. V miske si zmiešajte arašidové maslo, med, štipku soli a maslo. Čokoládu nalámte na kocky a dajte k ostatnej zmesi. Všetko dajte rozpustiť do vodného kúpeľa ale len čiastočne, nie celkom na krém. Potom natrite zmes na žemle a spojte ich. Na záver ich dajte ešte na 1-2 minúty opiecť na panvicu.

  zdroj: babskeveci.sk (M), sovkusom.ru

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  - Shopping List
  x