Banánový koláč s čokoládou

  Loading...
  (5 / 5)

  V súčasnosti sa tešia popularite tvarohové a smotanové dezerty a koláče, predovšetkým s ovocím, alebo čokoládou. Ja som však hľadala niečo, čo bude vyhovovať aj „nízkonákladovým“ ingredienciám a moja snaha nebola márna. Namiesto drahých bobúľ, malín, brusníc a podobných ovocných maškrtiek som našla niečo „nízkonákladovejšie“.

  today.com

  Tvarohovú chuť v tomto nepečenom dezerte ocenia najmä milovníci plnotučných potravín. Je sýty a hutný, no zároveň veľmi nadýchaný a nezaťažujúci. Navyše ho dokážu pripraviť aj malé gazdinky, ktoré sa v kuchyni ešte len učia obracať. Nikomu neuškodí, no budete mať pocit, že ste v najlepšej cukrárni. Poďme na to.

  Budeme potrebovať:

  250g maslových sušienok

  125g masla

  50g mliečnej čokolády

  90g horkej čokolády

  100ml šľahačkovej smotany

  200ml kondenzovaného mlieka

  4 banány

  400g jemného tvarohu

  20g kakaa

  Postup prípravy:

  Sušienky si rozdrvíme nadrobno a zmiešame s rozpusteným maslom. Vystelieme do tortovej formy, alebo formy na pečenie a dáme odstáť na 30-40 minút do chladničky.

  Zatiaľ si pripravíme plnku. Ako prvé si necháme  vo vodnom kúpeli roztopiť čokoládu. Keď je čokoláda roztopená prilejeme k nej 50ml, teda polovicu šľahačkovej smotany a dobre premiešame. Asi tretinu z roztopenej čokolády si odložíme nabok a zmiešame ju s kondenzovaným mliekom.

  Vyberieme formu z chladničky a rozotrieme čokoládu na sušienkový základ. Na ňu rozotrieme kondenzované mlieko zmiešané s trochou čokolády.

  Prekrojíme banány po dĺžke a rovnými časťami položíme na čokoládové kondenzované mlieko.

  Zmiešame tvaroh a zvyšných 50 ml šľahačkovej smotany a zmes navrstvíme na banány. Uhladíme a posypeme kakaom, prípadne polejeme čokoládou a ozdobíme orieškami. Necháme zachladiť v chladničke aspoň na 3 hodiny. Prajeme dobrú chuť!

  Video návod, ako koláč pripraviť, si môžete pozrieť tu.

  zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x