Bochník z lístkového cesta plnený mäsom a vajíčkami

  (1 / 5)

  Máte chuť pripraviť si na raňajky niečo naozaj chutné, ale iné ako je obyčajný chlieb, sendvič, či bageta? Inšpirujte sa týmto receptom. Jednoduchý postup, rýchla príprava a dokonalá chuť vám zaručia, že si plnený bochník z lístkového cesta naozaj zamilujete.

  Budete potrebovať:

  650g mletého bravčového mäsa

  6 vajec

  1 lístkové cesto

  2 strúčiky cesnaku

  1 mozzarellu

  petržlenovú vňať podľa chuti

  soľ a korenie podľa chuti

  Postup prípravy:

  Dajte si uvariť 4 vajcia na tvrdo. Mleté mäso si dajte do misky a buchnite doň jedno celé vajce, pridajte petržlenovú vňať nasekanú nadrobno, pretlačený cesnak, soľ a korenie. Všetko dobre premiešajte.

  takprosto.cc

  Na papieri na pečenie si vyvaľkajte si lístkové cesto. Naň naneste zhruba polovicu mäsovej plnky a do jej stredu nakrájajte plátky mozzarelly. Uvarené vajíčka si ošúpte a celé ich položte na mozzarellu.

  takprosto.cc

  Na vajcia dajte zvyšnú plnku a doslova ich ňou obložte. Po oboch stranách zvyšného cesta urobte 6 diagonálnych rezov. Tie začnite prekladať jeden vedľa druhého tak, ako to vidíte na obrázku.

  takprosto.cc

  Rozšľahajte si vajíčko a potrite ním cesto zvrchu. Dajte piecť do rúry vyhriatej na 180 stupňov a pečte 30 minút. Koláč rozkrájajte a podávajte ešte teplý. Prajeme dobrú chuť!

  takprosto.cc

  zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x