Bravčové so zapekanou zeleninou a syrom

  Loading...
  (0 / 5)

  Netradičný recept už na prvý pohľad prezrádza, že pôjde o vynikajúcu večeru, či slávnostný obed. Kus bravčového karé v celosti narezaný do hrebeňového tvaru vyplneného zeleninou a syrom sľubuje kulinársky zážitok. Necháte sa zlákať?

  Budete potrebovať:

  750g bravčového karé (môžete však použiť aj iný kúsok)

  5 PL grilovacieho korenia

  2 PL horčice

  100g cibule

  4 väčšie paradajky

  2 PL slnečnicového oleja

  100g šampiňónov

  ¼ ČL soli

  ¼ ČL čierneho korenia

  3 PL červeného vína

  100g tvrdého syra

  ½ jablkového octu, alebo muštu

  Postup prípravy:

  Mäso si v celosti umyte a osušte, urobte na ňom zárezy do ¾ hĺbky. Hrúbka medzi zárezmi by nemala presiahnuť 2 cm.

  takprosto.cc

  Mäso dajte do hlbšej misy a namarinujte ho v horčici a grilovacom korení. Nezabudnite marinádu dostať aj do zárezov, aby bolo mäso rovnomerne ochutené. Takto ho dajte do chladničky na 2 hodiny, misku s marinádou nezabudnite prekryť.

  takprosto.cc

  Medzitým si pripravte zeleninu. Načistite si cibuľu a narežte ju na krúžky, pridajte soľ, čierne korenie a jablkový ocot, nechajte v marináde cibuľu odstáť asi 10 minút. Medzitým si očistite šampiňóny a nakrájajte ich na plátky. To isté urobte s rajčinami.

  takprosto.cc

  Mäso vyberte z chladničky a do zárezov naukladajte cibuľu, rajčiny a šampiňóny. Posoľte a okoreňte aj zvrchu a zvrchu mäso zľahka prelejte olejom. Dajte ho piecť do rúry vyhriatej na 200 stupňov na 45 minút. Po tomto čase mäso vyberte a zasypte ho tvrdým strúhaným syrom. Nechajte zapekať ešte 5-10 minút a potom krájajte. Prajeme dobrú chuť!

  zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x