Chlieb bez múky

  (4 / 5)

  Čoraz častejšie sa stretávame s tým, že ľudia si chlieb pečú doma sami a ten z obchodov akosi obchádzajú. Nuž pochopiteľne. Má to hneď dva dôvody. Prvým je azda to, že chlieb z obchodov už nie je to, čo býval kedysi. Tým druhým zasa to, že z roka na rok stúpa počet celiatikov, alergikov na múku či lepok. Napriek tomu si mnoho ľudí život bez chleba nevie predstaviť. Patríte k nim tiež?

  Hádam netreba zdôrazňovať, že chlieb ako najzákladnejšia potravina v živote človeka chýba, pokiaľ ju nemá. Náhrad je množstvo. Tú najlepšiu si však môžete pripraviť u vás doma. A budete presne vedieť, čo vkladáte do úst.

  Bezlepkový chlieb je plnohodnotnou a zdravou náhradou toho pšeničného, navyše obsahuje čisto prírodné suroviny. A čo je veľmi dôležité – je lacný.

  Budete potrebovať:

  4 vajcia

  90 g sezamových semiačok

  90 g slnečnicových semiačok

  90 g posekaných vlašských orechov

  90 g tekvicových semiačok

  90 g ľanových semiačok

  ½ ČL prášku do pečiva

  100 ml vlažnej vody

  trochu soli

  Postup prípravy:

  Najprv si posekajte všetky semiačka a orechy nadrobno, alebo v tom lepšom prípade, na múku.

  chleabseed mix 002
  cabinorganic.com

  Vyšľahajte bielka so soľou, aby bola bielková pena celkom pevná. Pridajte do nich prášok do pečiva a vodu a všetko spolu premiešajte. Následne prisypte všetky vopred zmiešanú múku zo semiačok a dobre premiešajte.

  Vylejte cesto do vymastenej formy na pečenie chleba. Vložte do rúry predhriatej na 180 stupňov a pečte približne 50 minút.

  Lithuanian_Bread_with_Seeds
  amychaplin.com

  Po dopečení vyberte z rúry a nechajte vychladnúť. Chlieb z formy vybehne jednoducho sám, keď ju otočíte dole dnom. Dobrú chuť!

  zdroj: babskeveci.sk (Monika), instructables.com

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x