Cibuľový chlieb

  Loading...
  (4 / 5)

  Chlieb je potravina, ktorú má na stole asi každý. Vždy tvorí základ nášho nákupného zoznamu. Čo tak si ho pripraviť doma? A nie je to len taký obyčajný chlebík. Je to cibuľový chlieb, ktorý budete milovať a tá vôňa je jednoducho úžasná. Jediné negatívum je, že musíte počkať, kým úplne nevychladne, čo je, povedzme si na rovinu, niekedy ťažké.

  cibulovychlieb1
  homecookingadventure.com

  Budete potrebovať:

  1 veľká cibuľa, nakrájaná na tenké plátky

  1 zväzok zelenej cibuľky

  2 lyžice olivového oleja

  soľ

  Cesto

  4 šálky (500 g) múka

  1 lyžička (5 g) soli

  25 g čerstvého droždia

  1 zväzok zelenej cibuľky (jemne nasekaná)

  320 ml teplej vody

  skaramelizovaná cibuľka

  Postup:

  V panvici ohrejeme olej na strednom plameni. Pridáme cibuľu a varíme domäkka. Dochutíme soľou a necháme vychladnúť. Vo veľkej miske si zmiešame múku so zelenou cibuľkou a droždie zmiešame so soľou a 80 ml vody. Po premiešaní všetkých ingrediencií pridáme zvyšok vody a po ďalšom premiešaní pridáme karamelizovanú cibuľku z panvice.

  Cesto miešame až kým sa neodliepa od stien misky. Zakryjeme ho utierkou a necháme asi jednu hodinu odpočívať v teple. Na pomúčenej doske vytvarujeme bochník. Vložíme ho do plechu s rozmermi najlepšie 15 x 25 a necháme kysnúť ďalších 30 minút.

  cibulovychlieb2
  homecookingadventure.com

  Bochník posypeme soľou a cibuľou podľa chuti. Rúru predhrejeme na 240 stupňov Celzia a na spodnú časť rúry dáme plech s vodou, aby sa mohla počas pečenia vyparovať. Pečieme 15 minút a po 15 minútach odstránime plech s vodou. Znížime teplotu na 230 stupňov a pečieme ďalších 15 minút. Pred rezaním je potrebné nechať chlieb úplne vychladnúť. Dobrú chuť.

  K receptu pripájam aj video, ktoré vám ukáže, ako na to.

  zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), homecookingadventure.com

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x