Čoko kocky s rumom

( 5 out of 5 )
Loading...
  Vytlačiť RECEPT

  Toto je jeden z najjednoduchších a najrýchlejších zákuskov! Ak chcete pekné slnečné dni stráviť v prírode namiesto toho, aby ste ich strávili dlhým pečením, vyskúšajte tieto čoko kocky. Je mnoho verzií tohto receptu, no možno vás zaujme práve táto. Dobrú chuť!

  Budete potrebovať:

  Na cesto:

  5 vajec

  5 lyžíc cukru

  5 lyžíc múky

  3 lyžice kakaa

  1 prášok do pečiva

  1 dcl oleja

  1 dcl mlieka

  Zálievka:

  100 ml mlieka

  4 lyžice cukru

  3 lyžice rumu

  Krémová poleva:

  500 ml šľahačky

  300 gramov horkej čokolády

  Postup:

  Najskôr si vypracujeme cesto. Žĺtka vymiešame s cukrom do peny a postupne pridávame múku, prášok do pečiva a kakao. Na záver pridáme olej a mlieko a celé to dobre premiešame. K cestu po častiach pridávame vyšľahané bielka.

  Cesto vylejeme na vymastený plech a pečieme na 175 stupňov Celzia cca 20-30 minút. Medzitým si pripravíme zálievku, vďaka ktorej bude koláč šťavnatý. Teplé mlieko ohrievame a zmiešame s cukrom. Postupne pridáme rum a odstavíme. Ešte teplé upečené cesto potom polejeme touto rumovou zálievkou.

  Na záver si už iba pripravíme čokoládovú polevu. Smotanu dáme variť do hrnca na mierny oheň tak, aby nevrela. Nalámeme k nej čokoládu a rozpustíme ju. Hotovú čokoládovú polevu vylejeme na koláč a necháme vychladnúť. Nakrájame na kocky a podávame.

  coolinarika.com

  zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), coolinarika.com

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  - Shopping List
  x