Cuketovo-tvarohové fitness placky so smotanovo-cesnakovým dipom

  (2 / 5)

  Sezóna záhradnej zeleniny ja tu a my sa môžeme začať tešiť na fantastické jedlá pripravené priamo z nej. Príkladom za všetky sú cuketové placky, ktoré nemajú páru. Jednoduchý a jemný pokrm milujú malí aj veľkí a ak viete, ako ich pripraviť chutne a pritom inak, budú si zaručene pýtať dupľu.

  Tvaroh a cuketa je ideálna kombinácia chutí, ktorá je navyše extrémne zdravá. Ak ju spojíte do jemného cestíčka, potom nemôže vzniknúť nič iné, len najlepšie placky pod slnkom. A tento turecký recept je perlou medzi drahokamami.

  Budeme potrebovať:

  800g cukety

  2 cibule

  2 vajcia

  1 PL prášku do pečiva

  250g polohrubej múky

  200g hrudkovitého tvarohu

  petržlenová vňať podľa chuti

  kôpor podľa chuti

  soľ podľa chuti

  3 strúčiky cesnaku

  200g kyslej smotany

  olivový olej

  Postup prípravy:

  Cuketu si nastrúhame na jemno, osolíme a necháme na 20 minút postáť v miske, aby pustila prebytočnú šťavu. Cibuľu, petržlenovú vňať a kôpor si nakrájame na drobno. Vajíčka si dôkladne rozmiešame a tvaroh nastrúhame na hrubšom strúhadle. Múku si zmiešame s práškom do pečiva a cuketu postláčame, aby v nej neostala šťava. Všetko spolu dôkladne zmiešame a vznikne nám hustejšie cesto. Na panvici si necháme rozohriať olej a lyžicou dávkujeme placky. Keď sú placky hotové, v miske si zmiešame smotanu s pretlačeným cesnakom. Na teplé placky podávame studený dip. Prajeme dobrú chuť!

  Video návod tu:

  zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x