Cukety v cestíčku

  (4.5 / 5)

  Horúce letné dni sú ako stvorené na ľahké pokrmy, najmä ak sa jedná o zeleninu a ovocie. Záhrady sú plné plodov prírody, ktoré nám dodajú dôležité vitamíny a živiny. Jednou z najobľúbenejších surovín, ktorú môžete pripraviť na množstvo spôsobov je práve chutná cuketa. Vyčarujete z nej svieže jedlá od výmyslu sveta, ktoré zároveň nezaťažia žalúdok. Vďaka nasledujúcemu receptu si pripravíte lahodnú cuketu v cestíčku, ktorá je vhodná ako rýchla drobnosť pod zub alebo skvelá večera. 

  Máte rady jednoduché jedlá, pripravené len za pár minút zo zopár surovín, ktoré máte navyše doma? Cukety v cestíčku sú jasným favoritom. Pripravte si ich podľa nasledujúceho návodu.

  Budeme potrebovať:

  2-3 kusy cukety

  100 ml kyslej smotany

  1-2 vajcia

  3 strúčiky cesnaku

  hladká múka (na zahustenie zmesi)

  soľ (podľa chuti)

  čierne korenie (podľa chuti)

  Postup:

  Najprv si cukety dôkladne umyjeme a následne ich nakrájame na ploché kúsky, ktoré nie sú hrubšie ako 1 cm. Každý kúsok cukety si následne trochu osolíme a okoreníme a pridáme tiež prelisovaný cesnak.

  Potom si pripravíme zmes, v ktorej budeme cukety namáčať a následne vyprážať. Zmes pozostáva z kyslej smotany, trošky soli a čierneho korenia a vajec. Všetko dobre premiešame a vytvoríme masu, do ktorej následne prisypeme trochu múky. Múku pridávame postupne, pokiaľ nám nevznikne cesto o niečo hustejšie ako cesto na palacinky.

  Následne každý kúsok cukety obalíme v hladkej múke a potom v zmesi z vajec a smotany. Takto obalené cukety vysmážame na rozohriatom oleji. Po osmažení ich ukladáme na papierové obrúsky, ktoré vysajú prebytočný olej a podávame.

  sovkusom.ru

  K cuketám v cestíčku sa skvele hodia rôzne dresingy alebo i obyčajná smotana, či jogurt dochutený bylinkami.

  Prajeme vám dobrú chuť!

  zdroj: babskeveci.sk (Jana L), sovkusom.ru

   

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x