Domáca majonéza

( 5 out of 5 )
Loading...
  Vytlačiť RECEPT

  Možno si ešte niektorí spomínate na časy, keď sa do šalátov pripravovala domáca majonéza. Neskôr tento trend vystriedali majonézy v skle a myslím si, že vo veľa domácnostiach je to stále tak. Vedeli ste však aká je príprava jednoduchá? Vždy som si myslela, že je to zložité, pracné a jednoducho pohodlnejšie je ísť do obchodu a vybrať si. Objavila som však skvelý recept, dokonca bez cukru a rada sa oň s vami podelím.

  Budete potrebovať:

  1 vajíčko

  1 lyžičku dijónskej horčice

  1 lyžičku citrónovej šťavy

  štipku soli

  1 hrnček extra panenského olivového oleja

  majoneza4
  lifewithgreens.com

  Postup:

  Všetky ingrediencie okrem oleja si vyšľaháme mixérom na najnižších otáčkach. Šľaháme približne 30 sekúnd, kým nám nevznikne spojitá hmota. Pripravíme si extra panenský olivový olej a popri nízkych otáčkach ho postupne prilievame do zmesi. Miešame až kým nezískame hustú a hladkú majonézu.

  majoneza1
  theguardian.com

  Niektorí pridávajú do majonézy aj srvátku. Je to kvôli tomu, že vám potom dlhšie vydrží. Ak ju však nemáte po ruke, nemusíte ju vôbec použiť, ale je potrebné rátať s tým, že majonéza bez srvátky vám v chladničke vydrží maximálne jeden mesiac.

  majoneza8
  taste.com.au

  Majonézu hneď po príprave uložíme v nádobe do chladničky a môžeme konzumovať. Pokiaľ ste predsa len použili srvátku, je potrebné nechať ju odležať aspoň 7 hodín. Majonéza sa hodí do rôznych šalátov, tak ako to všetci dobre poznáme, ale môžete ju použiť aj do rôznych sendvičov a dokonca aj na vajíčka so slaninkou a špargľou.

  majoneza5
  target.com

  Dajte nám vedieť, či ste recept odskúšali, poprípade ak máte nejaké tipy na vylepšenie, podeľte sa o ne v komentároch.

  majoneza2
  lifewithgreens.com

  zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  - Shopping List
  x