Domáca mokrá torta

( 5 out of 5 )
Loading...
  Vytlačiť RECEPT

  Moja babička bola neskutočná pekárka. Ako dieťa si pamätám na mnoho koláčov, avšak až teraz, keď zomrela, dostali sme sa s mamou pri vypratávaní jej vecí k zošitu, kde si písala recepty na sladkosti. A našli sme hotový poklad, pretože najlepší „nedeľný“ zákusok aký si od babičky pamätám, bola mokrá čokoládová torta.

  titulka cokomilk
  tasteofhome.com

  Rozhodla som sa, že sa s receptom na tento dokonalý koláč s vami podelím. Aj keď babička bola skvelá pekárka aj kuchárka, tento recept nie je vôbec zložitý. Netrvá dlho a výsledok môžete servírovať tak pre návštevu, ako na rodinných oslavách, či v nedeľu po obede pre rodinu. Zaručene sa budete zalizovať.

  4
  popsugar.com.au

  Čo budeme potrebovať na cesto:

  2 hrnčeky hladkej múky
  1 lyžička soli
  1 lyžička prášku do pečiva
  2 lyžičky sódy bikarbóny
  3/4 šálky kakaa (ideálne na pečenie, ale môže byť aj obyčajné)
  2 šálky cukru
  1 šálka oleja
  1 šálka uvarenej kávy
  1 šálka mlieka
  2 väčšie vajcia
  1 lyžička vanilkovej arómy

  Čo budeme potrebovať na ľadovú mliečnu plnku:

  1 šálka mlieka
  5 lyžíc hladkej múky
  1/2 šálky zmäknutého masla
  1/2 šálky stuženého tuku

  1 hrnček cukru
  1 čajovú lyžičku vanilkovej arómy

  3
  bbcgoodfood.com

  Postup prípravy :

  Rúru si predhrejeme na 220 stupňov. Do misky si dáme všetky suché prísady a dobre premiešame. Potom pridávame olej, kávu a mlieko. Všetko spolu vymiešavame pri strednej rýchlosti cca 1 minútu. K vymiešanej hmote pridáme vajcia a vanilkovú arómu a miešame ešte približne 2 minúty.

  Cesto pečieme približne 23-30 minút, no všetko záleží od vašej rúry, moja pečie dosť rýchlo a intenzívne. Cesto si pre istotu kontrolujte a ak sa vám bude zdať, že je stále nedopečené, skúste pridať teplotu.

  Keď je cesto upečené, necháme ho 10 minút vychladiť a prerežeme, aby nám ostali dve okrúhle časti. Medzitým si pripravíme ľadovú mliečnu plnku. V hrnci si varte mlieko a múku až kým nezhustne.

  Kým sa nám hustá zmes chladí, v miske si zmiešame zmäknuté maslo,  stužený tuk, cukor a vanilkovú arómu. Pridajte do vychladenej mliečnej zmesi a miešajte ešte 10 minút. Potom plnku natrite medzi cesto a po celej torte.

  2
  food.com

  Vynikajúci zákusok je hotový! Prajeme dobrú chuť!

  zdroj: babskeveci.sk (Monika), tasteofhome.com

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  - Shopping List
  x