Domáce bounty tyčinky

( 2 out of 5 )
Loading...
  Vytlačiť RECEPT

  Určite poznáte kokosové tyčinky v čokoláde s názvom Bounty. Ak máte radi práve toto spojenie a chcete si ich vyrobiť doma, máme pre vás skvelý recept. Dlho som niečo podobné chcela vyskúšať a potešilo ma, že nemusím vytvárať len tyčinky, ale môžem vyformovať aj guľky a takýto recept urobiť napríklad aj k Vianočnému stolu.

  bounty4
  goodtoknow.co.uk

  Budete potrebovať:

  dve mliečne čokolády

  3 hrnčeky kokosu

  1 hrnček salka

  Postup:

  Jednoduchšie to už snáď ani nemôže byť. Kokos si vysypeme do misky a prilejeme k nemu salko. Celé to poriadne premiešame a necháme chvíľu postáť.

  bounty1
  goodtoknow.co.uk

  Pripravíme si plech na pečenie alebo pracovnú dosku, na ktorú dáme papier na pečenie. Z kokosovej hmoty v rukách vytvarujeme tvar tyčiniek, prípadne kto chce, môže vytvarovať aj guľky alebo kocky. Potom je potrebné umiestniť tyčinky aspoň na polhodinu do mrazničky, aby sa nám s nimi ľahšie pracovalo.

  bounty2
  goodtoknow.co.uk

  Medzitým si rozpustíme mliečnu čokoládu a pripravíme si ju do misky. Nemala by byť horúca, skôr by mala byť už trochu vychladnutá. Posledným krokom už je len obaľovanie kokosových tyčiniek v čokoláde.

  bounty3
  goodtoknow.co.uk

  Obalené tyčinky opäť naukladáme na plech alebo pracovnú dosku vystlanú papierom na pečenie. Môžeme dať ešte chvíľu do mrazničky alebo chladničky. Dobrú chuť.

  bountytit
  recipeshubs.com

  zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), vk.com

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  - Shopping List
  x