Domáce ravioli

  Loading...
  (0 / 5)

   Dnešná doba nás nepochybne mazná. Namiesto kvalitných domácich výrobkov sme si zvykli kupovať knedličky, pirohy, či plnené guľky kupovať hlbokozmrazené z potravinových mraziacich boxov. Prečo však uprednostňovať kadečo, pred skutočným kulinárskym umením? Nepovedzte, že nie ste schopní ušúľať z cesta plnené guľky!

   sovkusom.ru

   Ravioli sú cestoviny plnené zväčša mäsom, niekedy aj zeleninou. V skutočnosti sa pod cudzokrajným názvom skrývajú obyčajné mäsové guľky, ktoré dokážu chutiť ako samotné nebo, ak si ich pripravíte doma a podľa vášho vlastného dochutenia.

   Ako ich pripraviť?

   Budeme potrebovať:

   500g mletého mäsa

   300g múky

   170ml vody

   1 cibuľa

   1 vajce

   soľ a korenie podľa chuti

   sovkusom.ru

   Postup prípravy:

   Najprv si pripravíme cesto, do ktorého budeme baliť mäso. Preosejeme múku, do ktorej pridáme vajcia a vodu. Miesime pokým nedosiahneme hustú hmotu. Cesto dáme do misky a odložíme do chladničky na pár minút odpočinúť.

   Medzitým si pripravíme mäsovú plnku. Zmiešame mleté mäso (väčšinou sa používa hovädzie) so soľou a korením a pridáme na drobno nakrájanú cibuľu. Ak chceme, aby bolo mäso šťavnatejšie, pridáme 2-3 polievkové lyžice vývaru zo zeleninovej polievky.

   Cesto si vyvaľkáme na hrúbku maximálne 5 mm a vyrezávame kruhy. Na vyrezávanie môžeme použiť napríklad pohár, alebo formičku na medovníčky. Krúžky z cesta naplníme primeraným množstvo mäsovej plnky a kruh preložíme na polovicu. Zlepíme cesto a končeky vzniknutého polkruhu opatrne zatočíme do seba. Ravioli sú prichystané na tepelnú úpravu.

   sovkusom.ru

   Mnoho spôsobov

   Ravioli majú obrovskú výhodu oproti iným jedlám z cesta, a síce, že ich možno upravovať na rôzne spôsoby. Najčastejšie sa varia ako klasické cestoviny vo vode a podávajú sa s jednoduchou omáčkou, alebo len posypané syrom. Existujú však aj lepšie a chutnejšie spôsoby, ako si ravioli pripraviť na konzumáciu.

   sovkusom.ru

   Metóda № 1

   Táto metóda kombinuje vyprážanie a dusenie. Budete potrebovať len slnečnicový olej, 125 ml vody a korenie. Knedle vložíme na panvicu s horúcim olejom. Je dôležité, aby sa ravioli navzájom nedotýkali, inak sa môžu zlepiť a nik ich už neoddelí. Vyprážame ravioli do zlatista a do chrumkava. Keď sa na ceste začne tvoriť kôrka, podlejeme panvicu vodou a varíme až pokým sa voda celkom neodparí.

   sovkusom.ru

   Metóda № 2

   Pri tejto metóde sa ravioli najprv uvaria a až potom sa začnú pražiť. Do toho sa pridá tvrdý syr a nebeská dobrota je na svete. Ravioli teda vložíme do horúcej vody a povaríme približne 2-3 minúty do mäkka. Takto uvarené ravioli vložte na panvicu s horúcim olejom a vyprážajte do zlatista. Keď začnú ravioli chytať farbu a kôrku, namažte na ne trochu majonézy a posypte tvrdým syrom. Nechajte na panvici aspoň 2 minúty, kým sa syr neroztopí. Uvidíte, že inak ich už pripravovať nebudete.

   sovkusom.ru

   Metóda № 3

   Najjednoduchšia a pravdepodobne aj najchutnejšia verzia tepelnej úpravy cestoviny je fritovanie. Je najnezdravšie zo všetkých, no chutí neuveriteľne. Nalejte do fritézy približne 700ml oleja a do horúceho vysypte ravioli. Fritujte dozlatista a podávajte s tatárskou omáčkou. Prajeme dobrú chuť!

   sovkusom.ru

   zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru

   Chutil ti tento recept?

   komentárov

   x