Domáce slané fornetti

  Loading...
  (0 / 5)

  Kupovali ste si občas fornetti? Jemné, chrumkavé pečivo s rôznymi náplňami, to mu sa nedá len tak odolať. Ak ste občas uvažovali, že by ste ich doma skúsili upiecť, možno vám dobre poslúži práve tento recept.

  Budeme potrebovať:

  lístkové cesto 500 gramov

  250 gramov salámy v celku

  1 cibuľa

  syr bambíno alebo iný syrokrém

  2-3 strúčiky cesnaku

  2 a pol lyžice kečupu

  soľ

  korenie

  oregano

  Postup:

  Salámu pomelieme v mlynčeku (prípadne v kuchynskom robote) a pridáme cibuľu, cesnak, kečup a dochutíme soľou, korením a oreganom. Vzniknúť by nám mala zmes, ktorá pripomína nátierku. Postupne primiešame aj syr.

  S lístkovým cestom je to len a len na vás. Postupovať môžete podľa toho, aký tvar majú fornetti mať. Môžete urobiť taštičky, slimáky alebo buchtičky. Je to len a len na vás. My si pripravíme buchtičky.

  Cesto si predelíme na 4 časti a vyvaľkáme na pásy. Potrieme kečupom, môžeme posypať ešte oreganom alebo pizza korením a na polovicu natrieme našu salámovú nátierku. Cesto dvakrát prehneme a popredeľujeme na jednotlivé buchtičky. Dajte si pozor, aby boli dobre uzavreté všetky konce. Na vrchu môžeme urobiť zárezy. Fornetti potrieme žĺtkom, posypeme sezamom a drvenou rascou. Pečieme na 200 až 220 stupňov približne 10 minút do zlata. Dobrú chuť.

  facebook/Marián Kamas

  zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

  Náš tip

  • Fornetti si môžete pripraviť aj na sladko. Stačí, keď ich naplníte obľúbeným lekvárom, tvarohom alebo čokoládovou zmesou.

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x