Domáci koláč s trojitou ovocnou plnkou

  (2 / 5)

  Keď príde čas na koláče je náročné rozhodnúť sa, akou plnkou ich naplniť. Nerozhodnosť je hlavnou príčinou, prečo vymýšľame stále nové a nové recepty a tie staré zakladáme do kuchárskej knižky. Máme pre vás niečo nové, netradičné a predsa jednoduché.

  Tento neobvyklý koláč z plnených taštičiek si obľúbi celá vaša rodina nielen pre jeho chuť, ale aj pre jeho vzhľad. Je fantastický. Kto ho raz pripraví, nikdy neobanuje.

  Budete potrebovať:

  2 vajcia

  200g masla

  250g kyslej smotany

  150g kryštálového cukru

  ½ ČL škorice

  500g polohrubej múky

  1 balíček vanilkového cukru

  200g konzervovaných čerešní

  200g konzervovaných broskýň

  2 jablká

  1,5 ČL prášku do pečiva

  1 žĺtok

  Postup prípravy:

  Zmäknuté maslo vymiešajte s cukrom, vanilkovým cukrom, celými vajíčkami a kyslou smotanou. K zmesi pridajte múku s práškom do pečiva. Vypracujte hladké a pružné cesto, vložte ho do misky a dajte do chladničky odpočívať.

  sovkusom.ru

  Medzitým si pripravte náplň. Z konzervovaného, alebo zaváraného ovocia zlejte šťavu. Čerešne rozrežte na polovicu a broskyne pokrájajte na menšie kúsky. Na rovnaké kúsky pokrájajte aj jablká. Jablká potom hoďte na panvicu s trochou škorice a cukru, aby zmäkli a aby sa zatiahli.

  sovkusom.ru

  Z chladničky vyberte cesto a vyvaľkajte ho na hrúbku cca 0,5cm. Potom formičkou vyrežte kolieska. Do stredu každého kolieska dajte ovocnú plnku a potom preložte na polovicu a cesto zlepte tak, aby ovocná plnka nevytekala.

  sovkusom.ru

  Pirôžky naložte striedavo podľa chutí vedľa seba do zapekacej misky vymastenej maslom.

  sovkusom.ru

  Potrite roztrepaným žĺtkom a dajte piecť do rúry vyhriatej na 190 stupňov na cca 30-40 minút do zlatista. Prajeme dobrú chuť!

  sovkusom.ru

  zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x