Fettuccine s bravčovou panenkou

( 5 out of 5 )
Loading...
  Vytlačiť RECEPT

  Bravčovina sa čoraz častejšie používa aj pri príprave cestovín, čo v minulosti nebolo celkom štandardné. Napriek tomu, že sa táto kombinácia trochu záznavala, labužníci jej prišli na chuť a v súčasnosti sa bežne nachádza v jedálnych lístkoch talianskych reštaurácií. Najlepšie sa hodí k obľúbeným fettuccine, čiže širokým rezancom.

  justcoolidea.ru

  Na tento recept budeme potrebovať:

  500g bravčovej panenky

  400 g fettuccine (široké rezance)

  smotana na šľahanie podľa chuti

  cesnak

  1 cibuľa

  olej

  petržlen alebo bazalka

  soľ a korenie podľa chuti

  Postup prípravy:

  Na panvici si predhrejeme olej a pridáme naň bravčovú panenku. Restujeme zo všetkých strán na miernom ohni, aby sa spravila. Keď mäso začne hnednúť, pridáme na drobno nakrájanú cibuľu. Dochutíme soľou a korením a necháme prebehnúť teplom kým panenka nebude pripravená podľa toho, ako ju máte radi.

  Keď je mäso hotové podľa vašich predstáv (u nás ju robíme stredne prepečenú), pridáme trochu šľahačkovej smotany a necháme vyredukovať. Ak sa vám zdá omáčka riedka, pridajte maslo. K omáčke pretlačíme cesnak. Mäso si odložíme nabok, cestoviny premiešame so smotanovou omáčkou a servírujeme tak, že mäsko položíme navrch cestovín a posypeme petržlenovou vňaťou, alebo bazalkou.

  zdroj: babskeveci.sk (Monika), justcoolidea.ru

   

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  - Shopping List
  x