Fitness brokolicové placky so syrovým dipom

  (5 / 5)

  Brokolica je zelenina dnešnej doby. Pre svoje účinky sa stáva čoraz častejšou ingredienciou v modernej gastronómii, no využívajú ju aj ľudia, ktorí chcú schudnúť. Nenahraditeľná je v dombrej domácej kuchyni a najlepšie chutí tepelne spracovaná, pretože vynikajúco spolupracuje s chuťou korenín. Milujete brokolicu aj vy?

  theholisticchef.com

  Recept na brokolicové placky vám zmení život vo vašej kuchyni. Doteraz sme brokolicu robili na rôzne spôsoby, ale placky sú niečo celkom iné. V kombinácii s obyčajným čiernym korením a mladou cibuľkou dodáva jedlu vynikajúcu chuť. Ak si k nej pripravíte aj syrový dip, naozaj nebudete chcieť robiť nič iné. A čo je najlepšie, tento recept je  veľmi ľahký a výživový poradcovia ho používajú ako jednotku pre svojich klientov, ktorí sú v procese efektívneho chudnutia.

  Na placky budeme potrebovať:

  150g brokolice

  3 vajcia

  40g ovsených vločiek, alebo celozrnnej múky

  40g strúhaného tvrdého syra

  korenie

  soľ

  Nožička jarnej cibuľky

  Na syrový dip budeme potrebovať:

  200g cottage cheese

  1 ČL strúhaného chrenu (môžete použiť aj klasický z pohára, ak nemáte čerstvý)

  1 ČL horčice

  20g sušených rajčín

  Postup prípravy:

  Ako prvé si nechajte uvariť kocky brokolice do mäkka, pozor však, aby sa vám nerozvarila. Nechajte ju dobre odtiecť od vody.

  jamieoliver.com

  Ak používate ovsenné vločky rozmixujte ich na múčku. Pridajte brokolicu, vajcia a syr a všetko dokopy poriadne zmixujte. Cesto musí mať hladkú konzistenciu.

  chocolateandzucchini.com

  Cesto nalievajte na panvicu vo veľkosti placiek, alebo lievancov, podľa toho, ako to máte radi. Jemne osmažte na masle, alebo na olivovom oleji a opekajte z oboch strán cca 1 minútu.

  confessionsofaconfectionista.com

  Medzitým si v miske premiešajte obyčajný cottage cheese, ktorý bežne dostanete v potravinách. Pridajte chren, rajčiny a horčicu. Dobre premiešajte a nechajte zachladiť.

  Placky podávajte ešte teplé a so studeným dipom.

  mydeliciousmeals.com

  Chuť tohto jedla je nezameniteľná, preto neváhajte a tento recept aspoň raz vyskúšajte. Uvidíte, že nebudete ľutovať.

  zdroj: babskeveci.sk (Monika), theholisticchef.com

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x