Jablkový koláč

( 1 out of 5 )
Loading...
  Vytlačiť RECEPT

   Ak máte doma veľa jabĺk nemusíte ich vždy použiť iba na zaváranie alebo na klasické záviny a piškóty. Vyskúšajte tento skvelý jablkový závin so šľahačkou, ktorý zvládne aj úplný začiatočník. 

   recept 1
   recipe.com

   Určite ste už počuli o klasickom americkom koláči s jablkami. Tento recept sa ale líši tým, Že je doň pridaný fantastický krém, do ktorého si môžete pridať ešte pár vlastných surovín, ako napríklad šťavu z citróna či pomarančovú kôru.

   Čo budete potrebovať?

   360 g pšeničnej múky

   250 g cukru

   180 g masla

   350 ml mlieka

   2 vajcia

   2 polievkové lyžice kyslej smotany

   2 čajové lyžičky škrobu

   polovicu balenia prášku do pečiva

   štipku soli

   1 vanilínový cukor

   2 jablká

   Ako na to ?

   Preosejeme si všetku múku a zmiešame ju so soľou a práškom do pečiva. Pridáme jemne nakrájané alebo postrúhané studené maslo a premiešame. Následne pridáme 1 vajce, 100 g cukru a kyslú smotanu. Všetky suroviny spolu vymiesime tak, aby sme dostali jemné cesto, ktoré uložíme do chladničky.

   recept 2
   pixabay.com

   Pripravíme si krém: vajce vymiešame s ostatným cukrom do peny, pridáme vanilínový cukor a škrob. Premiestnime do hrnca a zalejeme mliekom. Túto zmes necháme na miernom ohni zovrieť a následne hneď vypneme zdroj tepla.

   recept 3
   pioneerwoman.com

   Obe jablká umyjeme, očistíme a odstránime jadierka. Jablká nakrájame na menšie alebo väčšie kúsky, ako vám chutí. Ak chcete, môžete jablká ochutiť štipkou škorice.

   recept 4
   sweets.com

   Cesto si rozdelíme na dve časti tak, že z jednej polovice ešte kus odoberieme, aby sme mali dostatok cesta na vytvorenie mriežky. Formu na pečenie o priemere 20 cm si vyložíme papierom na pečenie a uložíme doň vyvaľkané cesto.

   recept 5
   recipe.com

   Na cesto si najprv poukladáme všetky jablká, ktorá zalejeme vychladnutou zmesou. Následne preložíme cesto a začneme vytvárať mriežku.

   recept 6
   wikihow.com

   Takto pripravený koláč dáme piecť do rúry pri teplote 180 stupňov cca 50 minút. Keď je koláč upečený, vyberieme ho, necháme vychladnúť a môžeme podávať.

   recept 7
   sovkusom.ru

   Koláč môžete podávať napríklad s vanilkovou zmrzlinou alebo šľahačkou s jablkami. Fantázií sa medze nekladú, ku koláču pri servírovaní si teda môžete pridať rôzne ďalšie suroviny, ktoré vám chutia. Prajeme vám príjemné pečenie a dobrú chuť.

   zdroj: babskeveci.sk (Marianna), sovkusom.ru

   Chutil ti tento recept?

   komentárov

   - Shopping List
   x