Jednoduchý pudingový zákusok

  (5 / 5)

  Receptov na fantastické ale najmä rýchle a jednoduché zákusky nie je nikdy dosť a nasledujúcemu určite neodoláte. Spojenie jemnej a zároveň nadýchanej piškóty s lahodným pudingom v dvoch príchutiach je zaručeným úspechom. Navyše, vďaka jamkám v piškóte vyzerá zákusok zaujímavo a vy sa môžete vyhrať aj s kombinovaním farebných vrstiev, či pridaním rôzneho ovocia. Dobrota, ktorú môžete obmieňať na množstvo spôsobov je vďačnou sladkosťou, ktorú by ste rozhodne mali zaradiť k obľúbeným receptom.

  recipeci.com

  Tento fantastický zákusok budete hneď po prvom ochutnaní pripravovať veľmi často. Skvelá maškrta, ktorá sa vďaka svojmu vábnemu vzhľadu skvele hodí pre hostí a chutí azda každému. Podľa nasledujúceho receptu si ju pripravíte rýchlo a jednoducho, zo surovín, ktoré máte bežne doma.

  Budeme potrebovať:

  Na cesto

  6 vajec

  6 polievkových lyžíc cukru

  6 polievkových lyžíc polohrubej múky

  4 polievkové lyžice kakaa

  4 polievkové lyžice čokoládového prášku (granko)

  1 prášok do pečiva

  1 vanilkový cukor

  150 ml oleja

  150 ml mlieka

  Na svetlý krém

  2 vanilkové pudingy

  900 ml mlieka

  6 polievkových lyžíc cukru

  150 g masla

  Na tmavý krém

  2 čokoládové pudingy

  800 ml mlieka

  6 polievkových lyžíc cukru

  100 g masla

  Postup:

  Najprv si pripravíme základ pre korpus. Oddelíme si do misy bielky od žĺtkov a následne k žĺtkom pridáme vanilkový i kryštálový cukor. Vezmite mixér a začnite túto zmes šľahať, až pokiaľ nevznikne svetlejšia spenená hmota. Potom pridajte olej a za stáleho šľahania postupne prisypávajte múku a následne kakao i čokoládový prášok. Pridajte ešte prášok do pečiva a pomocou mixéra vymiešajte hladkú homogénnu zmes.

  Z bielkov si vyšľaháme sneh, ktorý je nadýchaný a drží tvar. Následne sneh postupne po menších množstvách primiešame k zmesi zo žĺtkov a vytvoríme tak cesto na korpus.

  Pripravíme si plech, ktorý vymastíme maslom a vysypeme múkou. Na plech následne vylejeme zmes na cesto a necháme piecť v rúre vyhriatej na 180 stupňov na približne 25 minút. Po dopečení korpus skontrolujeme zapichnutím špajdle, na ktorú by sa nemalo lepiť cesto.

  recipeci.com

  Upečený korpus vyberieme a pomocou lyžice urobíme do ešte teplého korpusu jamky v pravidelných rozostupoch.

  recipeci.com

  Následne si pripravíme svetlý puding klasickým postupom podľa návodu na obale. Keď začne puding hustnúť, pridáme k nemu maslo nakrájané na kocky a ďalej miešame. Takto pripravený puding s maslom ešte teplý vylejeme na pripravený korpus a pomocou lyžice ho uhladíme tak, aby sa puding dostal do jamiek.

  recipeci.com

  Rovnakým spôsobom si pripravíme i tmavý puding a po primiešaní masla a zahustení ho tak isto vylejeme na svetlý puding. Ak je to potrebné, zarovnáme ho a celý zákusok dáme stuhnúť do chladničky.

  recipeci.com

  Posypať ho môžeme kúskami čokolády a následne nakrájame na kúsky a podávame.

  recipeci.com

  Prajeme vám dobrú chuť!

  zdroj: babskeveci.sk (Jana L), recipeci.com

   

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x