Jemný tvarohový koláč

  (3 / 5)

  Kto by nemal rád lahodné koláče? Pripravili sme pre vás recept na vynikajúci ľahký koláč z tvarohu. Príprava je veľmi jednoduchá, zvládne ju úplne každý. Tú chuť si okamžite zamilujete vy aj celá vaša rodina.

  Na cesto budete potrebovať:

  120 g hladkej múky

  120 g cukru

  4 vajcia

  1 vanilínový cukor

  1 prášok do pečiva

  štipku soli

  kakao na posypanie

  Na plnku budete potrebovať:

  250 g jemného tvarohu

  120 g cukru

  250 ml smotany na šľahanie

  1 vanilínový cukor

  Ako na to ?

  Ako prvé si urobíte cesto. Vyšľahajte vajcia s cukrom.

  koláč 1
  beetsandbones.com

  Zvlášť v miske si premiešajte všetky suché ingrediencie: múku, vanilínový cukor, prášok do pečiva a štipku soli. Túto zmes postupne pridávajte k vyšlahaným vajciam s cukrom.

  koláč 2
  evesfika.com

  Pripravte si plech o veľkosti 20 x 30 cm. Vyložte ho papierom na pečenie a pridajte cesto. Korpus pečieme pri teplote 200 stupňov, 10 minút.

  koláč 3
  evesfika.com

  Počas pečenia si pripravte krém. Najprv si zmiešajte cukor s tvarohom, v druhej miske zvlášť si vyšľahajte smotanu. Následne smotanu postupne primiešajte k tvarohovej zmesi.

  koláč 4
  crumblycookie.net

  Keď je cesto upečené, prekrojte ho pozdĺžne na polovicu. Natrite krém a priložte odrezanú polovicu cesta. Následne naneste krém aj na vrch koláča a zasypte kakaom.

  koláč 5
  golbis.com

  Koláč môžete ihneď konzumovať. Je vynikajúci a veľmi rýchly, pretože nemusíte čakať kým plnka stuhne. Prajeme vám príjemné pečenie a dobrú chuť.

  zdroj: babskeveci.sk (Marianna), golbis.com

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x