Kapustová bábovka s mletým mäsom

( 4 out of 5 )
Loading...
  Vytlačiť RECEPT

  Mám veľmi rada kapustu, takže keď som uvidela tento recept, uvarila som ho rovno na nedeľný obed. Dokonca aj moje deti, ktoré z kapusty nie sú nadšené, sa oblízali aj za ušami. Páčilo sa im, že náš obed vyzerá ako bábovka. Recept je veľmi jednoduchý, chutný a je to perfektný tip, ak vám dochádzajú nápady, čo na obed.

  Budeme potrebovať:

  500 g mletého mäsa

  200 g ryže

  1 cibuľa

  1 mrkva

  1 kg kapusty

  200 g kyslej smotany

  250 ml paradajkovej šťavy, alebo paradajkového pretlaku zmiešaného s vodou

  štipku soli

  štipku korenia

  Postup:

  Pripravíme si suroviny.

  ketkes.com

  Oberieme vonkajšie listy kapusty a dáme ich variť do posolenej vody po dobu niekoľkých minút, kým nie sú mäkké. Pripravíme si formu na bábovku a vyukladáme ju uvarenými listami kapusty. Snažíme sa, aby boli všade rovnomerne.

  ketkes.com

  Cibuľu si nakrájame na jemno, mrkvu nastrúhame a dáme do hrnca spolu s paradajkovou šťavou, alebo zriedeným pretlakom. Zmes dobre premiešame, privedieme do varu a necháme variť po dobu 5 minút.

  ketkes.com

  Ryžu si uvaríme v posolenej vode do mäkka, scedíme a necháme vychladnúť. Následne ryžu zmiešame s mletým mäsom, dusenou zeleninou a kyslou smotanou. Okoreníme a zmes poriadne premiešame.

  ketkes.com

  Zmesou naplníme formu vyloženú kapustovými listami. Na vrch poukladáme ďalšie listy tak, aby sme zmes úplne pozakrývali. Následne dáme do rúry.

  ketkes.com

  Pečieme na 180°C cca po dobu 1 hodiny.

  ketkes.com

  Podávame horúce s kyslou smotanou.

  ketkes.com

  Dobrú chuť!

  ketkes.com

  zdroj: babskeveci.sk, (Katka), ketkes.com

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  - Shopping List
  x