Kávové zrná v čokoláde

( 5 out of 5 )
Loading...
  Vytlačiť RECEPT

  Výhodou tejto pochúťky je, že sa nemusí piecť, takže to zvládnete naozaj za pomerne krátky čas. Vyskúšajte tento recept a budete vidieť, že sa stane vašim tradičným každoročným receptom.

  kavovezrna4
  pinterest.com

  Budeme potrebovať:

  280 gramov piškót

  240 gramov masla

  100 gramov práškového cukru

  200 gramov mletých orechov

  100 gramov nasekaných hrozienok

  škorica podľa chuti

  8 PL rumu

  8 PL kakaa

  čokoládová poleva: Vyskúšajte napríklad jeden z týchto postupov.

  Postup:

  Piškóty si pomelieme alebo vložíme do mikroténového sáčku a podrvíme valčekom. Ku na prášok rozdrveným piškótam pridáme všetky ostatné ingrediencie, takže: zmäknuté maslo, práškový cukor, mleté orechy, hrozienka, škoricu, rum a kakao. Vypracujeme si polotuhé cesto. Z cesta začneme tvarovať kávové zrná.

  kavovezrna1
  foodinfographics.com

  Ja to robím tak, že si v ruke vyšúľam tvar takej menšej placky a pomocou varešky urobím zárez. Kávové zrná naukladáme na plech a necháme ich trochu stuhnúť v chladničke ak je potreba.

  Zatiaľ si vo vodnom kúpeli roztopíme 100 gramov čokolády spolu s troškou masla alebo stuženého tuku. Následne obalíme kávové zrná v čokoláde a naukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie.

  kavovezrna5
  tortelina

  Kávové zrná dáme stuhnúť do chladničky, a ak nemáte miesto, dobre im bude aj na balkóne, pretože zima je už v plnom prúde. Na záver ich naukladáme do košíčkov, prípadne si môžete vytvarovať aj guľôčky, ktoré ozdobíte malou čokoládkou v tvare kávového zrnka. Dobrú chuť.

  kavovezrna
  bakeat350

  zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  - Shopping List
  x