Kokosové guličky s čerešňami

  Loading...
  (0 / 5)

  Kokosové guličky sú veľmi známym a zároveň obľúbeným receptom, ktorý dokážete pripraviť aj bez akýchkoľvek špecálnych cukrárenských zručností. Do ich výroby môžete pokojne zapojiť aj deti, ktoré sa tomu iste potešia. Sú akýmisi jednohubkami na sladko a v našej domácnosti zmiznú z podnosov vždy bleskurýchle. Pripravte si ich podľa nasledujúceho overeného návodu a potešte nimi mlsné jazýčky svojich blízkych.

  Zopár surovín, približne 40 minút času a trošku šikovnosti a fantastické kokosové guličky sú na svete. Jednoduchý dezert, ktorý nemusíte piecť a vydrží v chladničke niekoľko dní vás prekvapí svojou ľahučkou prípravou. Kokosové guličky sú lahodne jemné a tak akurát sladké. Ak vám už tečú slinky, neváhajte si ich pripraviť podľa nasledujúceho návodu.

  Budeme potrebovať:

  500 gramov sušienok

  3 polievkové lyžice kakaa

  150 g cukru

  200 g masla alebo margarínu

  8 polievkových lyžíc marmelády (v recepte je použitá malinová)

  100 ml uvarenej kávy

  50 ml rumovej arómy

  1 balenie vanilkového cukru

  300 g čerešní (bez kôstok)

  200 g strúhaného kokosu

  Postup:

  Najprv si rozdrvíme sušienky, ktoré následne vysypeme do misy. K sušienkam pridáme cukor a kakao a túto sypkú zmes dobre premiešame. Následne pridáme mäkké maslo a marmeládu a zo surovín vymiesime jednu hustú masu.

  Potom pridáme uvarenú kávu a rumovú arómu (ak guličky nerobíte pre deti, pokojne nahraďte rumovú arómu alkoholom). Všetko znova dobre vymiešame v jednoliate cesto. Následne z masy formujeme guličky, ktorým do stredu vkladáme čerešne (použiť môžete i višne). Hotové guličky obalíme v strúhanom kokose.

  pixabay.com

  Guličky odložíme na chvíľu do chladničky a následne podávame. V chladničke vám vydržia aj niekoľko dní.

  Prajeme vám dobrú chuť!

  zdroj: babskeveci.sk (Jana L), nosalty.hu

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x