Kokosovo-čokoládové zebra kocky

( 1 out of 5 )
Loading...
  Vytlačiť RECEPT

  Máte radi recepty, ktoré nielen chutia, ale aj zaujímavo vyzerajú? Potom by sme mali rozhodne vyskúšať tieto zebrové kocky. Sú fantastické chuťovo a ešte viac potešia aj vaše oči.

  Budete potrebovať:

  Na cesto

  200 g drvených sušienok

  5 PL kakaa

  3 PL marhuľového džemu

  1 PL rumu

  5 g masla

  5 PL kryštálového cukru

  3 dl mlieka

  Na krém

  3 dl mlieka

  3 PL múky

  1 balíček vanilkového cukru

  5 PL kryštálového cukru

  5 g masla

  30 g strúhaného kokosu

  Na polevu

  10 g horkej čokolády

  1 ČL oleja

  Postup prípravy:

  Ako prvé si pripravte krém, musí totiž dobre stuhnúť a zhustnúť. Zmiešajte múku s mliekom do hladka, potom pridajte kokos a za stáleho miešania uvarte hustý krém. Po vychladení pridajte cukor, vanilkový cukor a maslo. Poriadne premiešajte, aby sa všetko spolu spojilo.

  Pri príprave cesta jednoducho všetko spolu zmiešajte do takej hmoty, aby sa s ňou dalo ľahko manipulovať v rukách. Preto rieďte cesto mliekom po menších dávkach, aby neostalo príliš tekuté. Cesto si rozdeľte na 3 časti a vyvaľkajte približne na rozmer 20×30 cm. Umiestnite cesto na pekáč, alebo do formy a naň dajte vrstvu kokosového krému. Na krém opäť cesto, potom opäť krém a navrch posledný diel cesta. Nakoniec si roztopte čokoládu a v tenkej vrstve ju natrite na cesto. Koláčik dajte zatuhnúť do chladu a podávajte pokrájaný na kocky. Prajeme dobrú chuť!

  zdroj: babskeveci.sk (Monika), receptneked.hu

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  - Shopping List
  x