Krehký čokoládovo tvarohový koláčik

  Loading...
  (2 / 5)

  Krehké a rýchle koláče sú našou srdcovkou. Dôvod, prečo je to tak, je jasný. Hotové sú za pár minút, spravidla sú lacné a chutia božsky. Aby ste mohli mať na tácke opäť niečo nové, pripravili sme pre vás tento lahodný čokoládovo tvarohový koláčik.

  Tvaroh a kakao, alebo tvaroh a čokoláda sú kombináciou, ktorá nikdy neomrzí a vždy bude chutiť fantasticky. Ak vám k tomu chýba niečo svieže, nie je nič jednoduchšie ako koláč dozdobiť čerstvým ovocím. Poďte sa s nami pozrieť, ako si túto rýchlu a chutnú dobrotku pripraviť.

  Budete potrebovať:

  Na plnku

  300g jemného tvarohu

  150ml kyslej smotany

  4 PL práškového cukru

  1 vanilkový cukor

  5 PL slnečnicového oleja

  2 vajcia

  25g vanilkového pudingu (prášok)

  Na cesto

  3 vajcia

  150g práškového cukru

  60ml slnečnicového oleja

  60ml mlieka

  150g hladkej múky

  1,5 PL kakaa

  1,5 ČL prášku do pečiva

  štipka soli

  Postup prípravy:

  Všetky zložky na tvarohovú plnku zmiešajte a poriadne premiešajte, aby vám vznikol hladký krém. Odložte nabok a pripravte si cesto.

  eating-made-easy.com

  Žĺtky si vyšľahajte s cukrom, olejom a mliekom. Vymiešajte do hladka a potom pridajte kakao, prášok do pečiva, múku a soľ vymiešajte hladké cesto.

  zoebakes.com

  Teraz si vyšľahajte bielky a keď pekne držia tvar opatrne ich vmiešajte do cesta.

  Menší plech si vymastite maslom a vysypte múkou a vylejte naň prvú polovicu kakaového  cesta. Naň opatrne a pomaly vylejte tvarohový krém a naň opäť kakaové cesto.

  Vložte do rúry predhriatej na 180 stupňov a nechajte piecť 40-45 minút. Po vychladení posypte práškovým cukrom a podávajte. Prajeme dobrú chuť!

  zdroj: babskeveci.sk (Monika), nosalty.hu

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x