Krémové brownies

  (4.5 / 5)

  Občas nás prepadne chuť na čosi sladké, no zároveň na nás spoza pleca v plnej sile zaútočí lenivosť. V takých chvíľach niet nad rýchle recepty, ktoré potešia každý mlsný jazyk a dobrota zmizne zo stola len taký fukot. Preto sme si pre vás pripravili naozaj jednoduchý recept na vynikajúci dezert, ktorý sa urobí takmer sám. Čo sa týka ingrediencií, mali by ste všetky nájsť v kuchyni či špajzi.

  Čo budete potrebovať?

  Na cesto:

  6 bielkov

  6 PL cukru

  3 PL múky

  40g kakaa

  1 KL prášku do pečiva

  Na plnku:

  6dl mlieka

  6 žĺtkov

  10 PL cukru

  1 vanilkový puding s bourbonovou príchuťou (môže byť aj obyčajný vanilkový)

  3 PL múky

  250g margarínu

  Na vrch:

  5dl šľahačky

  1dl sladeného mlieka

  kakao či škoricu na ozdobenie

  rychly dezert s pudingom
  coolinarika.com

  Postup:

  V prvom rade oddelíme žĺtky od bielkov, pričom vyšľaháme z bielkov sneh za pomalého pridávania cukru.

  Ďalej si zmiešame múku, prášok do pečiva, kakao a pomaly primiešame do vyšľahaných bielkov s cukrom. Cesto nalejeme do vopred vymasteného plechu, prípadne vyloženého papierom na pečenie, a pečieme pri teplote 180 ° C približne 10 minút.

  Dáme variť mlieko a pridáme puding, múku, žĺtky a cukor. Puding necháme vychladnúť a neskôr k nemu pridáme margarín, ktorý pridávamame naozaj pomaly do vychladenej zmesi.

  Mierne zohriate sladené mlieko vylejeme na cesto, počkáme, kým trochu zachladne a polejeme plnkom, ktorú napokon prekryjeme bohatou šľahačkou. Ako si koláč na záver ozdobíte, je len na vás. Výborne vynikne so škoricou, kakaom, prípadne s čokoládovými hoblinami. Dobrú chuť!

  Zdroj: babskeveci.sk (Michaela), coolinarika.com

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x