Krupicové palacinky s hovädzím mäsom: Keď ich pripravíte raz, budete ich robiť pravidelne

  Loading...
  (0 / 5)

  Milujete palacinky, no radi by ste si na nich pochutili aj v inej forme? Potom je tento recept tým, na čo ste už dlho čakali. Krupicové palacinky sú iné a predsa také isté. Ak si ich však spravíte na slano, potom je isté, že sa budete len tak zalizovať.

  Budete potrebovať:

  230g krupice

  550ml mlieka

  3 vajcia

  1 PL kryštálového cukru

  1 ČL soli

  100g slaninky

  300g hovädzieho mäsa, môže byť aj mleté

  1 cibuľa

  2 PL masla

  čierne korenie a soľ podľa chuti

  Postup prípravy:

  Ako prvú si pripravte mäsovú plnku. Ak máte mäso v celosti, prebehnite ho mlynčekom, ak máte mleté zmiešajte ho s nadrobno nasekanou cibuľou a nakrájanou slaninkou. Osmažte mäso na panvici s olejom a nechajte, aby prebehlo teplom aspoň 20 minút. Posoľte a okoreňte a nechajte pod pokrievkou.

  Medzitým si pripravte palacinkové cesto. Vajíčka vyšľahajte so soľou a cukrom, pridajte krupicu a nechajte 15 minút, aby napučala. Potom pridajte mlieko a vymiešajte palacinkové cesto. Keď je cesto hotové a konzistenčne vyhovujúce palacinkovému cestu, začnite smažiť palacinky.

  Tie potom naplňte mäsovou plnkou a zrolujte ich. Po jednom ich na seba naukladajte do zapekacej misky, potrite ich rozpusteným maslom a dajte piecť do rúry vyhriatej na 180 stupňov na 15-20 minút. Ak nemáte radi mäsovú plnku, odporúčame tiež špenátovú, šampiňónovú, či akúkoľvek sladkú. Prajeme dobrú chuť!

  zdroj: babskeveci.sk (M), sovkusom.ru

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x