Kura na kari

( 5 out of 5 )
Loading...
  Vytlačiť RECEPT

  Tento veľmi rýchly recept si doma pripravujeme vždy, keď nemám náladu vymýšľať niečo nové a chcem zažiť súzvuk dokonalých výrazných chutí. Kari nemá každý rád, preto odporúčam naozaj len milovníkom, pretože chuť je v tomto prípade naozaj prenikavá. Potrebovať budete pár základných surovín a výsledok vás naozaj príjemne prekvapí.

  kawalingpinoy.com

  Budete potrebovať:

  kuracie prsia 400 gramov

  kokosové mlieko v plechovke

  kari korenie

  kurkuma

  muškátový oriešok

  červená paprika

  maslo alebo kokosový olej

  trošku vody

  4-5 strúčikov cesnaku

  šťava z polovice citróna

  soľ, korenie

  chilli papričky

  Postup:

  Tento recept som si dokopy dala sama z viacerých receptov a rád jedného šéfkuchára a myslím si, že vcelku sa mi podarilo zachytiť všetky chute, ktoré by v dobrej kari omáčke mali byť. Na začiatku si vždy umyjem kuracie prsia, nakrájam ich na malé kocky a trochu nasolím, okorením a pridám trošku červenej sladkej papriky.

  onceuponachef.com

  Na kokosovom oleji a na veľkom plameni si zľahka opečiem kuracie mäsko, ak je treba podlejem trošku vodou alebo kuracím vývarom.

  onceuponachef.com

  Mäso odstavím a v panvici si nechám výpek. Prilejem trochu vody a pridám 2 lyžičky kari, 2 lyžičky kurkumy, trošku muškátového oriešku. Všetko dávam väčšinou od oka a to isté odporúčam aj vám.

  onceuponachef.com

  Očistím si cesnak a pretlačím ho ku koreninám. Celé to povarím asi 10 minút tak, aby to bublalo. Po 10 minútach pridávam chilli papričky pre ostrú chuť a šťavu z polovice citróna. Prilejem aj kokosové mlieko. Keď začne omáčka opäť vrieť, vložím do panvice znovu mäsko a varím to ešte asi 15 minút na miernom ohni.

  onceuponachef.com

  Medzitým si pripravím ryžu a skúšala som už aj špagety, no predsa len nie je to ono. Na záver to ešte zvyknem posypať vňaťkou, ak mám čerstvú. Omáčka by mala byť ostro kyslá s prenikavou chuťou kari korenia. Dobrú chuť.

  onceuponachef.com

  zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

  Naše tipy:

  • Ak sa vám nedarí omáčku dobre dochutiť, vyskúšajte pridať k omáčke lyžičku plnotučnej horčice prípadne lyžičku medu alebo cukru.

  • Občas si ryžu pripravím spolu s mrazeným hráškom. Určite tým nič nepokazíte.

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  - Shopping List
  x