Malinovo-kokosový zákusok

  (4 / 5)

  K horúcim letným dňom jednoducho patrí osvieženie v akejkoľvek podobe. Mnohí si radi doprajú schladenie na kúpalisku, či v jazere, iným zas padne vhod studený miešaný drink alebo limonáda. Tí z nás, ktorí nepohrdnú dobrým dezertom si isto zvolia dobre vychladený a osviežujúci zákusok. Malinovo-kokosová dobrota je výbornou voľbou, najmä keď vám príliš nevoňajú margarínové a presladené koláče i zákusky. Na tomto skvelom malinovom potešení si pochutnajú aj najmenší a zákusok z plechu zmizne skutočne bleskovo.

  Jemný korpus, na ktorom je jogurtový krém plný šťavnatých malín a voňavého kokosu. Zákusok ľahší ako obláčik je favoritom medzi dezertmi a prvé priečky zaujme u detí i dospelých. Pripravte si ho podľa nasledujúceho receptu a spríjemnite si letné dni aj takýmto spôsobom.

  Budeme potrebovať:

  Na cesto:

  3 vajcia

  80 g cukru

  40 g pšeničnej celozrnej múky

  1 čajová lyžička prášku do pečiva

  60 g strúhaného kokosu

  1 polievková lyžica kakaa

  Na krém:

  300 g malín

  400 g bieleho jogurtu

  60 g práškového cukru

  40 g strúhaného kokosu

  200 ml smotany na šľahanie

  1 balenie stužovača šľahačky

  10 g želatíny

  Postup:

  Ako prvé si pripravíme kokosový korpus. V mise si zmiešame tri vajcia s cukrom, z ktorých vyšľaháme hustú penu.

  V ďalšej mise si zmiešame suché ingrediencie. K múke prisypeme prášok do pečiva a kakao a všetko dobre premiešame. Následne postupne primiešavame k pene z vyšľahaných vajec. Múku pridávame v menších množstvách a zakaždým premiešame. Do vzniknutej zmesi na záver prisypeme strúhaný kokos a znova premiešame.

  Pripravíme si plech (v tomto prípade je použitý plech s rozmermi 20 x 30 cm), ktorý si vymastíme maslom. Cesto pečieme v rúre vyhriatej na 180 stupňov 15 až 20 minút.

  Kým sa nám pečie korpus, pripravíme si jogurtový krém. V mise si zmiešame jogurt, maliny, strúhaný kokos a práškový cukor a všetko šľaháme mixérom na najnižších otáčkach tak, aby sme úplne „nerozbili“ maliny. Potom si vyšľaháme poriadne vychladenú smotanu na šľahanie, ku ktorej pridáme stužovač. Vzniknutú šľahačku postupne primiešavame k jogurtovému krému tak, aby nám šľahačka „nespadla“.

  Potom si rozmiešame želatínu v malom množstve vody (podľa návodu) a necháme chvíľu postáť. Potom želatínu zahrejeme a po rozpustení primiešame k malinovému krému.

  Pripravený jogurtovo-malinový krém rozotrieme na upečený korpus a celý zákusok necháme stuhnúť v chladničke minimálne 3 hodiny.

  Vrch zákuska po stuhnutí ozobíme čerstvými malinami, čokoládovými hoblinkami alebo rozpustenou čokoládou. Necháme v chladničke ďalšiu pol hodinu a potom krájame na kúsky a podávame.

  nosalty.hu

  Veríme, že vám malinovo-kokosový zákusok bude chutiť.

  zdroj: babskeveci.sk (Jana L), nosalty.hu

   

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x