Maslový koláč zo 4 surovín

  Loading...
  (5 / 5)

  Ak hľadáte jednoduchý recept na skvelé koláčiky k čaju alebo ku káve, ktoré potrebujete rýchlo pripraviť, tak pozorne čítajte. Veľakrát sa nám totiž stane, že k nám príde neohlásená návšteva a my práve nemáme nič napečené. Našli sme pre vás tento jednoduchý recept, ktorý je rýchly a potrebujete naň iba štyri prísady.

  koláč 1
  takprosto.cc

  S týmto receptom ohúrite nie len svoju rodinu ale aj návštevu, ktorá prišla tak povediac nečakane a zastihla vás nepripravených.

  Budete potrebovať:

  200g masla

  1 hrnček krupice

  1 a 3/4 hrnčeka pšeničnej múky

  1/2 ČL soli

  Ako na to ?

  Maslo si necháme zmäknúť pri izbovej teplote tak aby bolo dostatočne mäkké pre zapracovanie do cesta. Postupne primiešavame krupicu a soľ. Ak nechcete aby boli sušienky príliš slané, tak so soľou manipulujte opatrne. Polovica čajovej lyžičky pri tomto množstve múky úplne postačí.

  koláč 2
  takprosto.cc

  Cesto dobre vypracujte aby bolo vláčne a postupne doň primiešavajte múku. Po dôkladnom miesení vám vznikne pevnejšia hmota, ktorú vytvarujte do gule.

  koláč 3
  takprosto.cc

  Priprávíme si plech, na ktorý uložíme papier na pečenie a vysypeme ho múkou. Pri tomto by ste mali byť dôkladný, aby sa vám cesto nelepilo na papier. Cesto si rozvaľkáme na hrúbku jedného centimetra.

  koláč 4
  yuppiechef.com

  Ak máme cesto rozvaľkané, uložíme ho na pripravený plech. Dôkladne ho rozložíme tak, aby nám nevznikali nerovnomernosti.

  koláč 5
  takprosto.cc

  Následne si cesto nakrájame na menšie štvorčeky, alebo na krúžky, podľa toho čo bude pre vás vhodnejšie.

  koláč 6
  takprosto.cc

  Koláčiky pečieme v vopred predhriatej rúre pri teplote 180° C asi 25 minút do zlatista. A máte hotovo, koláčiky môžete ihneď podávať. Skvele sa k nim hodí lesné ovocie, med ale taktiež úplne postačí ak jednotlivé kúsky posypete práškovým cukrom.

  koláč 6
  foodndtv.com

  Tento recept je naozaj veľmi rýchly ale zároveň aj veľmi chutný. Nebojte sa s ním experimentovať. Prajeme vám príjemné pečenie a dobrú chuť.

  zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc

  Náš tip:

  • Ak sa vám nepozdáva tento recept, pretože doň nejde žiaden cukor, kľudne si ho môžete pridať. Stačí ak si na začiatku vymiešate olej s cukrom, ďalej iba pokračujte podľa receptu. Milovníci slaných receptov si taktiež prídu na svoje. Do cesta zapracujte viac soli a postrúhaného parmezánu a slanú pochúťku máte na svete.

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x