Medový chlebík

  Loading...
  (0 / 5)

  Chlebík s maslom na desiatu? Jedine banánovo – medový a s arašidovým maslom! Vymeňte klasiku za trošku sladkej netradičnosti a vyskúšajte si s nami upiecť tento sladký chlebík, po ktorom si ešte dlho budete olizovať prsty. Je voňavý, vláčny a vhodný aj pre tých, ktorí dbajú na životosprávu, keďže je správne nutrične vyvážený.

  Budeme potrebovať:

  Prvá vrstva:
  102g ovsených vločiek
  50g čokoládového proteínu
  50g tvarohu
  60g banánu
  1PL medu
  1 prášok do pečiva

  Druhá vrstva:
  10g čokoládového proteínu
  70g tvarohu
  1 vaječné bielko

  Na vrch:
  NutsUP Med & Kokosový olej
  2 banány
  Kinder čokoládky alebo iná čokoláda

  Ako upečieme chlebík?

  Ako prvé dáme predhriať rúru na 200 stupňov a pomaly si začneme pripravovať prvú vrstvu. Zmiešame najprv suché ingrediencie a potom pridáme ostatné suroviny. Aby bolo cesto „také akurát“, stačí do neho pridať 2 deci vody. Potom ho už len dáme do rúry a pečieme 20 minút. Medzitým, ako sa nám pečie prvá vrstva, si pripravíme druhú. Bielko vyšľaháme, pridáme tvaroh a proteín a opäť miešame.

  Keď je prvá vrstva upečená, koláč vyberieme z rúry a dáme naň druhú vrstvu. Okrem toho naň poukladáme aj 1 až 2 nakrájané banány a polovičku z nasekaných čokoládok. Pečieme na 180 stupňoch ďalších 20 minút. Po upečení oboch vrstiev chlebík už len „polejeme“ arašidovým maslom, posypeme zvyšnou čokoládou a papáme.

  zdroj: babskeveci.sk, nutsup.sk

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x