Mliečna ryža

( 5 out of 5 )
Loading...
  Vytlačiť RECEPT

  Prečo neskúsiť aj recepty zo zahraničných kuchýň? Tento fantastický recept na mliečnu ryžovú kašu vás celkom dostane. Pochádza priamo z Turecka a pripravuje sa v niekoľkých podobách. Túto ryžu si zamiluje celá vaša rodina.

  Budete potrebovať:

  1 l mlieka

  400 ml vody

  3 šálky ryže

  200 g cukru

  3 PL škrobu

  2 žĺtky

  1 balíček vanilkového cukru

  1 PL trstinového cukru

  štipka škorice

  Postup prípravy:

  Ryžu umyte a nechajte uvariť do mäkka vo vode. V miske si zmiešajte žĺtky s cukrom a vyšľahajte ich. Počas šľahania pomaly pridávajte mlieko. Zmes dajte na slabý oheň, aby sa ohriala. Nesmie sa začať variť!

  Škrob zrieďte s trochou vody. Po uvarení pridajte mäkkú ryžu do mliečnej zmesi a pridajte aj vanilkový cukor a škrob rozrobený vo vode. Na miernom ohni všetko spolu dobre premiešajte a odstavte.

  Ryžu naložte do keramických zapekacích misiek. Ryžu v miskách posypte trochou škorice a vložte do rúry predhriatej na 200 stupňov. Ešte predtým misky posypte trstinovým cukrom, ktorý sa zapečie do chrumkavej krusty. Aby sa vám dezert v rúre nevysušil, dajte na dno rúry plech s vodou. Keď ubehne od začiatku pečenia 15 minút, vyberte misky z rúry.

  Ryžu ešte nejedzte, nechajte ju celkom vychladiť a dajte do chladničky stuhnúť. Turci ju jedia výlučne studenú. My však vieme, že je vynikajúca aj horúca. Nuž, výber je na vás. Prajeme dobrú chuť

  sovkusom.ru

  zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  - Shopping List
  x