Nadýchaný karamelový koláč

  Loading...
  (3 / 5)

  Babička Negra – takto bizarne sa volá miestna pochúťka z moldavskej kuchyne. Podáva sa na svadbách, oslavách, krstinách, ale aj počas detských prázdnin. Jednoducho vždy a všade, pretože je kulinárskym zážitkom, na ktorý nezabudnete. Neveríte? Takéto nadýchané cesto ste v živote nejedli!

  Budete potrebovať:

  10 vajec

  300 g práškového cukru

  200 ml slnečnicového oleja

  250 ml kefíru

  500 ml mlieka

  25 ml vodky

  1 PL sódy bikarbóny

  30 g masla

  2 PL strúhanky

  2 šálky polohrubej múky

  Postup prípravy:

  Vo väčšej miske si preosejte múku, prášok do pečiva a pridajte cukor. Prilejte slnečnicový olej a všetko dobre premiešajte. Po premiešaní pomaly vlievajte kefír a po ňom mlieko. Nakoniec všetko vyšľahajte ručným šľahačom, aby v ceste neostali hrudky.

  sovkusom.ru

  V inej miske si vyšľahajte celé vajíčka. Za stáleho šľahania ich prilejte k cestu a na záver prilejte vodku. Cesto by malo mať tekutú konzistenciu, približne ako cesto na palacinky. Na rozdiel od palacinkového, toto cesto je veľmi penové a vzdušné.

  sovkusom.ru

  Primerane veľký pekáč si vymastite maslom a vysypte strúhankou. Rúru si predhrejte na 200 stupňov a pečte približne 1 hodinu aj 45 minút. Potom teplotu znížte na 100 stupňov a pečte ďalšiu 1 hodinu a 30 minút.

  sovkusom.ru

  Mierne sladké cesto s príchuťou karamelu si zamilujete. Takisto jeho poréznu štruktúru, ktorá z neho robí doslova obláčik v ústach. Podávajte s ovocím a šľahačkou, alebo s jemným pudingom. Prajeme dobrú chuť!

  zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x