Najlepšia domáca kôprová omáčka

  Loading...
  (0 / 5)

  Kôpor. Niektorými oslavovaný, inými nenávidený. Tak či onak, táto rastlinka, ktorá ľudí od dávna rozdeľuje na dva tábory, je veľmi zdravá, voňavá a podľa nás aj chutná. No ako sa hovorí, proti gustu žiaden dišputát.

  Bez kôpru si nemožno predstaviť niektoré druhy rýb, mäsa, či šalátov. Vynikajúca je v omáčke, na ktorú máme mnohí nemilé spomienky najmä zo školskej jedálne. No ochutnali ste už kôprovú omáčku doma? Presne tú fantastickú, ktorú všetci ospevujú a vy neviete pochopiť prečo. Nadišiel čas zmeniť názor, priatelia. Táto kôprová omáčka vymaže vaše školské spomienky a prinesie len tie najkrajšie kulinárske zážitky.

  Budete potrebovať:

  1 fenikel

  200g čerstvého kôpru

  100ml slnečnicového oleja

  1 citrón

  1 strúčik cesnaku

  ½ ČL citrónovej kôry

  soľ podľa chuti

  Postup prípravy:

  Fenikel nakrájajte na drobno a posoľte podľa chuti. Na jemnom strúhadle nastrúhajte citrónovú kôru a pridajte ju k feniklu. Vytlačte šťavu z citróna a poriadne premiešajte. Do zmesi pretlačte cesnak a pridajte nasekaný kôpor. Zmiešajte s rastlinným olejom a dajte poriadne zmixovať do mixéra. Vzniknúť by vám mala hladká hmota podobná talianskemu pestu. Omáčku skladujte v chladničke v sklenej uzatvárateľnej nádobe .

  Kôprová omáčka je ideálna k rybám, hovädzine, šalátom, ale aj rýchlym jednohubkám pre návštevu. Prajeme dobrú chuť!

  zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x