Nakladaná kapusta

( 4 out of 5 )
Loading...
  Vytlačiť RECEPT

  Začnite svoj deň s tými správnymi vitamínmi! Kapusta je zelenina, ktorá by sa v našom jedálničku mala nachádzať na pravidelnej báze. Jej hlavnou výhodou je, že nášmu telu dodá potrebné vitamíny a hlavne sa dá jesť aj samostatne. Dávame vám do pozornosti tento recept na nakladanú kapustu, ktorej chuť vás naozaj prekvapí.

  kapusta1
  takprosto.cc

  Budete potrebovať:

  2 kg kapusty

  400 gramov mrkvy

  4 strúčiky cesnaku

  150 ml oleja

  75 ml 9% octu

  100 gramov cukru

  2 lyžice soli

  3 bobkové listy

  5-6 guličiek čierneho korenia

  0,5 litra vody

  Postup:

  Kapustu a mrkvu si nastrúhame na strúhadle na tenké pásiky. Cesnak nakrájame na menšie kúsky, prípadne ho pretlačíme. Zmes dobre natlačíme do zaváraninových pohárov.

  kapusta3
  ibox.cafe

  Do hrnca si dáme olej, ocot, cukor, soľ, bobkové listy, čierne korenie a vodu. Varíme pár minút a následne odstavíme zo sporáka a necháme trochu vychladnúť. Touto zmesou na záver zalejeme kapustu a poháre uzavrieme. Ak budete tento recept pripravovať vo večerných hodinách, na ďalší deň bude akurát chutná a môžete sa do nej pustiť. Dobrú chuť.

  kapusta4
  takprosto.cc

  Skvelý recept pre tých, ktorí majú radi nakladanú kapustu z bistra alebo reštaurácie. Vzhľadom na to, že do pohára ide len malé množstvo octu, poháre môžete skladovať v chladničke po dlhú dobu. Ubezpečujem vás, že ju ale zjete veľmi rýchlo! Zdieľajte tento recept so svojimi priateľmi.

  zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  - Shopping List
  x