Nakladané uhorky s kapustou

( 0 out of 5 )
Loading...
  Vytlačiť RECEPT

  Som človek, ktorý miluje uhorkové šaláty, kapustové šaláty, vlastne šaláty vo všeobecnosti. Vždy sa snažím mať doma zavarených viac druhov kompótov a rôzne čalamády, aby sme mali k obedu pestrý výber. Keď som našla tento recept, hneď som ho vyskúšala a musím odporúčať.

  Budeme potrebovať:

  1,5 kg uhoriek

  1 kg papriky

  1 kg cibule

  5 kg kapusty

  Zálievka:

  3 dl octu

  30 dkg cukru

  20 dkg soli

  5 čajových lyžičiek kyseliny citrónovej

  5 čajových lyžičiek borkénu

  Postup:

  Uhorky nastrúhame na tenké plátky. Kapustu nastrúhame, alebo nakrájame tiež na tenké „rezance“, cibuľu a papriku nakrájame nadrobno. Všetky suroviny premiešame a zalejeme pripraveným nálevom.

  szekimama.blogspot.sk

  Ešte raz poriadne premiešame a následne naplníme do pohárov, ktoré dôkladne uzavrieme a dáme sterilizovať. Potom poháre vyberieme z hrnca a teplé ich poukladáme dole viečkom. Necháme cca hodinu postáť. Následne si pripravíme starú deku (ja používam starý koberec), poháre do nej zabalíme hore viečkom a necháme odstáť 24 hodín. Potom si môžete poháre uložiť do špajze k ostatným zaváraninám.

  Hovorí sa, že je lepšie jesť radšej ročné uhorky, ako tie, ktoré sme zavarili hneď a ja sa toho držím stále. Preto si čalamádu nechajte odstáť aspoň niekoľko mesiacov, aby sa chute poriadne prepojili. Nestane sa však nič, ak ju otvoríte aj skôr.

  zdroj: babskeveci.sk, (Katka), szekimama

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  - Shopping List
  x