Netradičné palacinky

  Loading...
  (5 / 5)

  Palacinky s tvarohom asi nie sú žiadne prekvapenie. Skvelé jedlo, ktoré väčšina z nás zbožňuje. Čo sa však stane ak nebudú pripravené podľa tradičnej receptúry? Ak v kuchyni radi experimentujete a radi skúšate niečo nové, prípadne radi obmieňate klasické pokrmy trochu inak, tento recept sa vám určite bude páčiť.

  pecenepalacinky7
  maxoness

  Tieto palacinky sú veľmi jemné a doslova sa rozpúšťajú v ústach. To všetko práve kvôli tomu, že sú pripravené z mlieka a škrobu. Vyskúšajte a posúďte sami!

  Budete potrebovať:

  6 vajíčok

  0,5 litra mlieka

  2 lyžičky škrobu

  1 lyžica rastlinného oleja

  300 gramov tvarohu

  cukor podľa chuti

  kyslá smotana podľa chuti

  maslo podľa chuti

  Postup:

  V miske si zmiešame 5 vajíčok s cukrom. Následne pridáme škrob a za stáleho miešania nám vznikne zmes, ktorá by nemala obsahovať žiadne hrudky. K cestu pridáme mlieko a olej a necháme ho približne 15 minút odstáť. Cesto by malo mať tekutejšiu konzistenciu.

  pecenepalacinky1
  maxoness
  pecenepalacinky2
  maxoness

  Na panvicu si dáme trochu oleja a pečieme palacinky, stačí však len z jednej strany. Bokom si pripravíme tvarohovú plnku, pričom zmiešame tvaroh s cukrom a prípadne hrozienkami, škoricou a orechmi. Na záver pridáme ešte jedno vajíčko. Palacinky zabaľte podľa toho, ako sa vám páči. Môžete ich urobiť menšie a zrolovať ich do ruličiek, prípadne ich poskladajte na trojuholníky.

  pecenepalacinky3
  maxoness

  Palacinky naukladajte do jánskej misy, prípadne do menšieho plechu. Jednotlivé vrstvy je potrebné ešte potrieť kyslou smotanou s rozpusteným maslom. Palacinky pečieme v rúre pri teplote 180 stupňov približne 10 až 15 minút. Dobrú chuť.

  pecenepalacinky6
  maxoness

  zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), sovkusom.ru

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x