Netradičný kurací šalát z palacinkových rezancov

  Loading...
  (0 / 5)

  Ak milujete netradičné jedlá, tento šalát je pre vás ako stvorený. Vychutnajte si ho na studeno kedykoľvek vám naň príde chuť. Je rýchly, ľahký a pritom sýty. Základom je palacinkové cesto a kuracie mäso. Ak sa pýtate o čo ide, dobre sledujte recept. Nebudú to palacinky na slaný spôsob.

  Budete potrebovať:

  4 vajcia

  200g kuracích pŕs

  3 uhorky

  1 cibuľu

  1 PL hladkej múky

  1 PL škrobu

  3 PL majonézy

  soľ a korenie podľa chuti

  Postup prípravy:

  V miske vyšľahajte celé vajcia, pridajte soľ, korenie a potom múku a škrob. Opäť dobre prešľahajte a pripravte palacinky klasickým spôsobom. Palacinky ukladajte jednu na druhú.

  Kým sa palacinky robia, očistite si cibuľu a nakrájajte ju na polkrúžky. Potom ju vysmažte zvlášť v panvici do zlatista. Uhorku umyte a nakrájajte na tenké prúžky, kuracie mäso nakrájajte na rezance a osmažte na oleji s vašimi obľúbenými bylinkami alebo koreninami.

  Palacinky uložené na seba zviňte a výsledný šulec rozkrájajte na plátky. Takto jednoducho a rýchlo si z palaciniek pripravíte rezance.

  Všetko dajte do jednej veľkej misy a zalejte majonézou. Osoľte a okoreňte. Môžete pridať aj trochu olivového oleja. Všetko dobre premiešajte a netradičný, no chutná šalát je na svete! Prajeme dobrú chuť.

  zdroj: babskeveci.sk (M)

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x