Pečená paprika

( 0 out of 5 )
Loading...
  Vytlačiť RECEPT

  Pikantný pokrm veľmi podobný nakladanej paprike, alebo baraním rohom v oleji sa nazýva Arménska paprika. Milovať ju budú najmä muž. Perfektne sa hodí k údeninám, ale aj k obyčajnému chlebu s maslom. Recept priamo z Arménska si vás získa jednoduchou prípravou a dokonalou chuťou!

  Budeme potrebovať:

  700 g papriky (červenej aj bielej)

  8 strúčikov cesnaku

  slnečnicový olej

  2 paradajky

  1 vetvičku petržlenovej vňate

  1 vetvičku koriandra

  1 PL soli

  šťavu z polovice citróna

  2 PL kryštálového cukru

  čierne korenie podľa chuti

  Postup prípravy:

  Papriku si umyjeme a osušíme a bez toho, aby sme ju rozrezávali alebo odstraňovali zelené  časti ju dáme opekať na panvicu. Keď je paprika orestovaná, preložíme ju do  uzatvárateľného zaváracieho pohára a necháme vychladnúť. Olej nevylievame, ak nie je prepálený.

  Medzitým si ošúpeme paradajky a necháme ich uvariť v pare. Po tom, ako zmäknú ich rozmixujeme, alebo aspoň roztlačíme na kašu. K roztlačeným paradajkám pridáme citrónovú šťavu, pretlačený cesnak, vňať a koriander, soľ, cukor a čierne korenie. Pridáme olej, na ktorom bola orestovaná paprika. Ak bol olej prepálený pridávame, samozrejme, čerstvý.  Poriadne premiešame a marinádu máme hotovú.

  Marinádu vylejeme do zaváracieho pohára k paprikám, uzatvoríme a odložíme do chladničky na 2 hodiny zachladiť. Potom môžeme podávať. Z arménskej papriky sa dajú robiť výborné mäsá na šťave, pridáva sa aj k pečenému mäsu, či klobáskam. Všetko, čo je ostré a voňavé, znesie arménsku papriku a bude chutiť vynikajúco. Prajeme dobrú chuť.

  sovkusom.ru

  zdroj: babskeveci.sk (Monika), sovkusom.ru

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  - Shopping List
  x