Penová torta s malinami: Vďaka tomuto jednoduchému receptu očaríte každú návštevu

( 5 out of 5 )
  Vytlačiť RECEPT

  Nie celkom bežný, no o to lákavejší dezert je famózna penová torta. Viete si predstaviť jemnú čokoládovú penu doslova ľahšiu ako obláčik? Lahodne vychladená, priam hebká, doplnená chuťou sviežich malín a mäkkučkých piškót. Áno, presne takáto je torta, ktorú si pomocou nasledujúceho receptu môžete pripraviť aj vy. Aj keď s prípravou podobného typu dezertov nemáte žiadne skúsenosti, nemusíte sa obávať. Ide to ako po masle a tortu prichystáte rýchlo a veľmi jednoducho. 

  tryityoumightlikeit.wordpress.com

  Torta, ktorá padne vhod najmä v lete, keďže sa podáva skvele vychladená so sviežimi malinami, ktoré určite potešia vaše chuťové poháriky. Nie je plná korpusu, a preto je vhodná ako ľahký dezert. Výborná je i pre deti, ktorým nesmierne chutí, no ulahodíte ňou asi všetkým. Maliny môžte vymeniť alebo doplniť aj iným ovocím, takže si zakaždým pripravíte variant podľa vlastnej chuti alebo sezónneho ovocia. Nečakajte a pripravte si toto skvelé penové pohladenie čo najskôr. Zaručene si ho zamilujete.

  Budeme potrebovať:

  okrúhle detské piškóty

  80 g mliečnej čokolády

  2 balenia čokoládového pudingu bez varenia

  2 šálky + 2 polievkové lyžice studeného mlieka

  180 ml smotany na šľahanie

  stužovač šľahačky

  230 g smotanového syra (mascarpone, philadelphia)

  1/4 šálky cukru

  1 šálka čerstvých malín

  čokoládové hoblinky na ozdobu

  Postup:

  Najprv si z chladničky vyberieme smotanový syr a necháme ho zmäknúť pri izbovej teplote. Zatiaľ si naukladáme piškóty na dno formy tak, aby sme nimi orámovali okraj formy. V recepte bola využitá forma s priemerom 23 centimetrov, ktorú môžete vystlať potravinárskou fóliou.

  Potom si roztopíme čokoládu. Môžeme to urobiť pomocou vodného kúpeľa alebo mikrovlnky, v ktorej nalámanú čokoládu zohrievame v 30 sekundových intervaloch a čokoládu stále premiešame. Roztopenú čokoládu dáme zatiaľ bokom.

  Z veľmi dobre vychladenej smotany na šľahanie si pomocou mixéra pripravíme šľahačku. Môžete pridať i stužovač, aby lepšie držala svoj tvar. Pripravíme si misu v ktorej vyšľaháme 2 balenia pudingu bez varenia s dvoma šálkami mlieka. Keď je pudingová zmes tuhá, primiešame roztopenú čokoládu, ktorá nám zatiaľ trošku vychladla a po jej zamiešaní pridáme ešte plný hrnček šľahačky. Všetko dobre premiešame a potom vylejeme do pripravenej formy vyloženej piškótami. Masu na povrchu uhladíme.

  V ďalšej mise si teraz pripravíme biely krém. Najprv si rozmiešame smotanový syr s cukrom a dvoma lyžicami mlieka a následne postupne pridávame zvyšnú šľahačku (jednu šálku šľahačky si odložíme do chladničky na ozdobu) a pomaly ju primiešavame. Vytvoríme homogénnu zmes, ktorú nanesieme na pudingovú vrstvu a zarovnáme. Potom naukladáme piškóty po celej ploche a necháme tuhnúť v chladničke aspoň 3 hodiny.

  Po stuhnutí torty ju preklopíme na podnos alebo tanier, odstránime potravinársku fóliu a ozdobíme ju zvyšnou šľahačkou, na ktorú naukladáme maliny a posypeme ju čokoládovými hoblinkami. Necháme ešte chvíľu chladniť a následne podávame.

  tryityoumightlikeit.wordpress.com

  Prajeme vám dobrú chuť!

  zdroj: babskeveci.sk (Jana L), tryityoumightlikeit.wordpress.com

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  - Shopping List
  x