Pikantné hranolky zo sladkých zemiakov

( 0 out of 5 )
Loading...
  Vytlačiť RECEPT

  Zemiakové hranolky sú pre nás klasikou, ktorá zasýti a v obľube ich má asi každý. Aj tento jednoduchý recept sa dá ohromne vylepšiť. Stačí použiť menej tradičné, no o to chutnejšie sladké zemiaky a výbornú prílohu alebo chutnú pikantnú dobrotu na zahryznutie máte hotovú za pár minút.

  Azda všetci milujeme prípravu jedál, kde sa nedá nič pokaziť. Jedným z prípadov sú sladké zemiaky, ktoré sú najchutnejšie upečené. Kombinácia sladkastej a pikantnej chuti je geniálna a verte, že na klasické zemiakové hranolky po tomto jedle veľmi rýchlo zabudnete.

  Budeme potrebovať:

  2 stredne veľké sladké zemiaky (bataty)

  3 polievkové lyžice olivového oleja

  soľ podľa chuti

  čierne korenie podľa chuti

  muškátový oriešok (čerstvo strúhaný)

  Postup:

  Zemiaky najprv klasicky ošúpeme, umyjeme a nakrájame na mesiačiky tak, aby mali všetky zemiaky približne rovnakú veľkosť. Následne ich dáme do misky, kde pridáme soľ, čierne korenie a čerstvo strúhaný muškátový oriešok. Pridáme olivový olej a všetko dobre premiešame aby sa korenie a olej dostal na všetky zemiaky z každej strany. Tento postup môžete urobiť aj v igelitovou vrecúšku, v ktorom všetko pretrasiete.

  Následne si pripravíme plech, ktorý vystelieme papierom na pečenie. Naň naukladáme bataty tak, aby boli pekne rovnomerne rozložené. Potom s nimi už len šup do trúby vyhriatej na 180 stupňov. Pečieme asi 10 až 12 minút, potom zemiaky otočíme, aby sa pripiekli aj z druhej strany a pečieme znova rovnaký čas. Podávame ako prílohu alebo čisté či s dresingom alebo omáčkou.

  Prajeme vám dobrú chuť!

  zdroj: babskeveci.sk (Jana L)

   

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  - Shopping List
  x