Plnené kuracie prsia

( 5 out of 5 )
Loading...
  Vytlačiť RECEPT

  Kuracie mäso pripravujeme doma takmer všetci. Príprava kuracieho mäsa je veľmi jednoduchá, rýchla a zároveň aj lacná. Receptov na prípravu tohto druhu mäsa je veľa, avšak ak hľadáte recept, ktorý by bol zároveň chutný a zároveň bez zbytočných kalórií či tukov, veľakrát sa stane, že ten správny recept nenájdete. Vyskúšajte tieto vynikajúce kuracie prsia obohatené o skvelú náplň. 

  recept 1
  pixabay.com

  Tento recept je veľmi jednoduchý a zvládne ho aj úplný začiatočník. Najlepšie však je, že všetky suroviny, ktoré pre prípravu tohto receptu potrebujete, máte väčšinou vždy doma.

  Budete potrebovať :

  4 kuracie prsia

  250g konzervovaných broskýň alebo marhúl

  100 – 150g tvrdého syra

  2 strúčiky cesnaku

  2 – 3 polievkové lyžice kyslej smotany s nízkym obsahom tuku

  soľ a čierne korenie podľa chuti

  Ako na to ?

  #Kuracie prsia umyte, zbavte všetkých blán a rozrežte pozdĺž na polovicu tak, aby bolo mäso na kúsku spojené. Do mäsa vložte marhulu, alebo broskyňu. Tri polovice budú úplne postačovať. Pridajte soľ a čierne korenie.

  recept 2
  takprosto.cc

  #V miske zmiešajte kyslú smotanu s nastrúhaným syrom a prelisovaným cesnakom. Touto zmesou potom dostatočne naplňte mäso, dávajte však pozor na to, aby ste to s náplňou neprehnali – pri pečení vám potom môže zbytočne z mäsa vytekať.

  recept 3
  takprosto.cc

  #Mäso potom prepichnite špáradlami aby sa vám pri pečení neotváralo a aby sa náplň s ovocím pekne prepiekli.

  recept 4
  takprosto.cc

  #Takto pripravené mäso osoľte a okoreňte, ak chcete môžete ešte posypať parmezánom. Mäso dajte na plech potretý olejom a dajte piecť na 180 stupňov asi 40 minút.

  recept 5
  takprosto.cc

  #Po dobe pečenia mäso vyberte a podávajte s uvarenou ryžou alebo zemiakovou kašou. K tomuto pokrmu sa skvele hodí aj rukolový šalát s paradajkami.

  recept 6
  takprosto.cc

  Toto jedlo je na prípravu naozaj veľmi jednoduché ale aj veľmi chutné. Určite ho doma vyskúšajte. Prajeme Vám príjemné varenie a dobrú chuť.

  zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  - Shopping List
  x