Plnené kuracie prsia

  (3.5 / 5)

  Gurmánsky recept, ktorý je úplne jednoduchý? Áno prosím! Tento recept vás možno zaujme natoľko, že ho ešte dnes večer budete robiť na večeru. Je to jeden z najjednoduchších a najrýchlejších spôsobov, ako pripraviť skvelé a chutné kuracie prsia. Kúzlo spočíva v tom, že do neho urobíte menšie zárezy, do ktorých potom dáte samé dobré veci.

  kurazarezy1
  simplehealthykitchen.com

  Budete potrebovať:

  kuracie prsia

  špenát

  olivový olej

  syr ricotta alebo kozí syr

  syr na posypanie

  soľ

  korenie

  Tento recept sa nazýva tzv. „hasselback“ kuracie prsia. Technika prípravy pochádza pôvodne zo Švédska, z reštaurácie Hasselbacken. Kuchár vtedy urobil malé zárezy do zemiakov a naplnil ich slaninou a syrom. Neskôr sa takto plnili bataty, čiže sladké zemiaky a aj jablká. Dnes vám prinášame tento skvelý recept, kde napĺňať budeme kuracie prsia.

  Postup:

  Kuracie prsia necháme v celku a dobre ich umyjeme v studenej vode. Potom ich osušíme pomocou papierovej vreckovky a urobíme malé zárezy, ktoré sú približne centimeter hlboké a centimeter od seba. Dajte si pozor, aby ste kuracie prsia nerozrezali úplne. Následne už len okoreníme a osolíme. Môžete pridať aj čerstvé bylinky alebo sladkú mletú papriku.

  kurazarezy3
  simplehealthykitchen.com

  Na miernom ohni si do panvice dáme trochu olivového oleja a pridáme lístky špenátu. Celé to trochu pár minút podusíme. Keď vidíte, že lístky zmäkli a stmavli, môžete do panvice pridať syr ricotta alebo kozí syr. Možno by nebolo zlé vyskúšať aj našu slovenskú bryndzu. Celé to spolu pomiešame tak, aby nám vznikla hustejšia hmota a aby bol syr úplne roztopený.

  kurazarezy2
  simplehealthykitchen.com

  Pomocou lyžice potom plníme jednotlivé zárezy špenátovo syrovou hmotou. Na záver ešte môžeme dosoliť a okoreniť.

  kurazarezy4
  simplehealthykitchen.com
  kurazarezy5
  simplehealthykitchen.com

  Na vrch môžete kuracie prsia posypať akýmkoľvek syrom, ktorý doma máte. Chybu však neurobíte ak zvolíte syr čedar alebo mozzarellu.

  kurazarezy6
  simplehealthykitchen.com

  Rúru si predhrejeme na 200 °C a celé to pečieme približne 20 až 25 minút. Ak máte možnosť, na posledných 5 až 10 minút zvoľte na rúre režim grilovanie. Syr sa zvrchu krásne roztopí a kuracie prsia chytia zlatú farbu. Ako prílohu si môžete pripraviť klasické pečené zemiaky, poprípade aj sladké zemiaky, teda bataty. Chybu neurobíte ani s ryžou a zeleninou. Dobrú chuť.

  kurazarezy7
  simplehealthykitchen.com

  Na tomto recepte je najlepšie to, že okrem toho, že je jednoduchý a rýchly, máte v každom súste všetky suroviny pokope. Existuje veľké množstvo kombinácií, čo znamená, že tento spôsob prípravy môžete opakovať, pokiaľ budete mať dostatok fantázie. Tu sú nejaké moje nápady, môžete sa nechať inšpirovať.

  kurazarezy8

  Náplne:

  pečené červené papriky a syr feta

  jablko, šunka a syr čedar

  slaninka a modrý syr (napríklad niva)

  divoká ryža a šampióny

  slaninka, bylinky, cesnak a šťava z citróna

  zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), lifeaspire.com

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x