Plnené ravioli

( 5 out of 5 )
Loading...
  Vytlačiť RECEPT

  Dnes som pre vás pripravila univerzálne cesto na domáce cestoviny, ktoré môžete naplniť čímkoľvek. Či už to bude špenát s nivou, mleté mäso, kapusta, prípadne lekvár či orechy. Výber náplne je len a len na vás, takže si môžete vybrať to, čo máte najradšej. Príprava je jednoduchá a chuť vynikajúca. Knedlíky, taštičky alebo ravioli? S týmto receptom pripravíte rôzne varianty.

  cesto1
  takprosto.cc

  Budeme potrebovať:

  300 gramov hladkej múky

  1 a 1/2 lyžice vriacej vody

  1 vajíčko

  3 lyžice slnečnicového oleja

  1/2 lyžičky soli

  Postup:

  Preosiatu múku si v miske zmiešame so soľou. Do múky potom urobíme priehlbinku a vlejeme do nej olej. Potom pridáme vriacu vodu a miešame, až kým nám nevznikne hladká hmota. Cesto necháme chvíľu vychladnúť.

  cesto2
  takprosto.cc

  V samostatnej miske si rozmiešame vajíčko a za stáleho miešania ho prilejeme do cesta. Chvíľu bude trvať, kým nám vznikne homogénna hmota, preto stále miešame. Cesto prekryjeme utierkou a necháme asi 30 minút odpočívať. Počas toho si môžete pripraviť náplň podľa chuti. Skvelé budú napríklad plnené ravioli so špenátom a syrom niva či feta.

  Cesto na koniec vyberieme z misky a rozprestrieme na pracovnej doske. Narežeme štvorčeky cca dva x dva centimetre. Cesto by malo byť jemné, mäkké a poddajné, také, aby sa s ním ľahko pracovalo. Do štvorčeka dáme jednu lyžičku náplne a zaviažeme, prípadne vytvoríme šatôčku, či pirohy.

  cesto3
  takprosto.cc

  Varíme ich v osolenej vode tak, ako klasické cestoviny. Skvelé je, že sa nerozpadávajú a cesto drží svoj tvar. Hotové pirohy či ravioli môžete ešte pred varením zmraziť, prípadne ich môžete aj vyprážať. Recept som sama otestovala a bola som s ním veľmi spokojná. Dobrú chuť.

  zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  - Shopping List
  x