Plnené slaninové taštičky

( 5 out of 5 )
  Vytlačiť RECEPT

  Tak rýchlo, ako si toto chutné občerstvenie pripravíte, tak rýchlo vám zmizne zo stola. Po plnených slaninových taštičkách sa len tak zapráši a ak ich pripravíte rodine alebo hosťom, vychvália vás za ne do nebies. Hodia sa ako chutná slaná pochúťka na zahryznutie, no sú aj lahodným a zaujímavým doplnkom obložených mís alebo rýchlych „chodov“ pre hostí. Príprava je skutočne rýchla a nenáročná, preto si na nich môžete zamaškrtiť ešte dnes. 

  Chrumkavá a voňavá slaninka a v nej zabalená lahodná tvarohová náplň. Kto by odolal?

  Budeme potrebovať:

  300 g slaniny

  500 g tvarohu

  2 vajcia

  2 polievkové lyžice hladkej múky

  2 strúčiky cesnaku

  soľ a čierne korenie podľa chuti

  hrsť kôpru

  Postup:

  V mise si vytvoríme zmes, ktorou budeme plniť plátky slaniny. Najprv si rozšľaháme vajíčka a pridáme k nim korenie, soľ, prelisovaný cesnak a na jemno nakrájaný kôpor. Všetko dobre premiešame a následne pridáme tvaroh s múkou a vymiesime kompaktnú masu (akoby sme pripravovali mleté mäso na fašírky).

  Pripravíme si plátky slaniny. Na jednu taštičku potrebujeme 2 plátky, najprv si na dosku položíme jeden, následne naň kolmo položíme druhý tak, aby sa pretínali v strede. Vytvoríme tak slaninové znamienko +.

  Do stredu potom položíme vytvarovanú guličku z tvarohovej masy, ktorú jemne uťapkáme, čím vytvoríme tvar okrúhlej fašírky. Následne slaninou prekryjeme vrch tvarohovej náplne a vytvoríme uzavretú taštičku.

  Taštičky smažíme na panvici z oboch strán bez oleja.

  Prajeme vám dobrú chuť!

  zdroj: babskeveci.sk (Jana L)

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  - Shopping List
  x