Šalát Gyros

( 4.5 out of 5 )
  Vytlačiť RECEPT

  Veľmi obľúbený šalát je práve tento s názvom „gyros“. Je jednoduchý, rýchly na prípravu a každému zahrá na chuťové bunky. Ak ho raz vyskúšate, okamžite si ho zamilujete a pripravíte ho na každú rodinnú oslavu, či posedenie s priateľmi.

  Budete potrebovať:

  2-3 kuracie prsia marinované v omáčke gyros (2 PL olivového oleja a 1 ČL korenia gyros)

  7 nakladaných uhoriek pokrájaných na kolieska

  1 menšia cibuľa (môže byť aj sladšia jarná cibuľka)

  1 plechovka kukurice

  1 malá majonéza

  kečup

  2 strúčiky cesnaku

  polovica nasekanej čínskej kapusty

  1 malý biely jogurt (nemusí byť)

  Postup:

  Najskôr si umyjeme a nakrájame kuracie prsia a vložíme ich do gyros marinády. Necháme ich v chladničke marinovať približne 2 hodiny a potom ich len zľahka orestujeme na panvici.

  Majonézu si zmiešame s pretlačeným cesnakom a uhorky s cibuľou nakrájame nadrobno. K majonéze môžeme ešte pridať biely jogurt. Na tento šalát budete potrebovať jednu veľkú priehľadnú misku, aby šalát vyzeral efektne a boli všetky vrstvy viditeľné. Postupne začíname vrstviť.

  Na spodok dáme mäso, naň nakrájanú cibuľku, ktorú potrieme polovicou majonézy. Na to porozkladáme uhorky a na vrch dáme kečup. Ďalšia vrstva je kukurička a potom opäť druhá polovica majonézy. Posledná vrstva je čínska kapusta. Ak chcete, pokojne vrstvy aj pomeňte, no táto kombinácia bola zatiaľ najlepšia. Čínsku kapustu môžete pokvapkať výpekom z mäska. Dobrú chuť.

  zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), abiteofamerica.com

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  - Shopping List
  x