Taliansky citrónový koláč

( 0 out of 5 )
Loading...
  Vytlačiť RECEPT

  Boli ste už niekedy v Taliansku? Táto krajina je známa svojou vynikajúcou kuchyňou a dezertami. Dnes si nepredstavíme tiramisu, no jeden z výborných talianskych zákuskov. Tento citrónový koláč mám od priateľa Taliana, ktorý sa u nich v rodine traduje už dlho.

  Budeme potrebovať:

  Na cesto:

  185 g hladkej múky

  185 g studeného masla

  90 g práškového cukru

  kôra z polovice citróna

  štipka soli

  Krém:

  3 vajíčka

  šťavu z polovice citróna

  kôra z polovice citróna

  185 gramov cukru

  polovica prášku do pečiva

  32 gramov hladkej múky

  štipka soli

  Na snehové pusinky:

  4 bielky

  50 ml vody

  20 gramov práškového cukru

  Postup:

  saltandsugar.hu

  Najskôr si v miske zmiešame cesto a teda múku, maslo, cukor, soľ a citrónovú kôru. Miešame rýchlo, najlepšie v kuchynskom robote. Cesto nalejeme na okrúhli vymastený  plech a pečieme asi 20 minút na 180 stupňoch Celzia. Medzitým si pripravíme krém.

  Zmiešame si vajíčka, citrónovú šťavu a kôru, pridáme cukor a trošku soli a na záver primiešame múku a prášok do pečiva. Krém vylejeme na cesto a opäť pečieme asi 20 minút na nižšej teplote asi 150 stupňov.

  Na záver si pripravíme pusinky. Do hrnca nalejeme vodu v ktorej pomaly rozpúšťame cukor. V miske si vymiešame bielky a cukrovú vodu pomaly prišľahávame k bielkovej pene. Mala by nám vzniknúť lesklá a trochu hustejšia pena. Bielkovú penu navrstvíme na tortu a rúru nastavíme na 160 stupňov a prepneme na gril. Pečieme ešte asi 10-15 minút, kým povrch pusiniek trochu nezhnedne.

  Pred podávaním skladujeme tortu asi hodinu v chladničke. Dobrú chuť.

  nosalty.hu

  zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), nosalty.hu

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  - Shopping List
  x