Torta latte macchiato

  (3.5 / 5)

  Ak ste sa už neraz stretli s dilemou, akú tortu piecť mame, alebo manželovi k narodeninám a nakoniec ste neupiekli žiadnu, minimálne tento rok máte o problém postarané. Fantastická torta s mliečno kávovou príchuťou Latte macchiato vás chytí za srdce.

  Latte macchiato je vynikajúca v tom, že je vhodná  tak na oslavy, ako na firemné akcie, či svadby. Milujú ju najmä dospelí pre jej elegantnú chuť, ktorá nie je ani výrazne kávová, no zároveň ani výrazne mliečna. V tomto prípade absolútny ideál. A nie je ani náročná na prípravu.

  Budeme potrebovať:

  Na korpus

  6 vajec

  3 PL vody

  1 balíček vanilkového cukru

  180g práškového cukru

  4 PL kakaa

  150g hladkej múky

  1 balíček prášku do pečiva

  Na krém

  2 balíčky vanilkového pudingu

  500ml mlieka

  3 ČL instantnej kávy

  80g práškového cukru

  3 balíčky želatíny

  800ml šľahačkovej smotany

  4 balíčky vanilkového cukru

  trochu kakaa

  trochu mandľovej esencie

  Na polevu

  20g tortovej polevy

  1 PL margarínu

  Postup prípravy:

  Vajíčka si rozdelíme na bielky a žĺtky.

  cookta.hu

  Do bielkov dáme štipku soli, aby nám vznikla tvrdá pena a bielky riadne vyšľaháme.

  cookta.hu

  Do žĺtkov si pridáme 3 polievkové lyžice vody, cukor a vanilkový cukor a dobre premiešame. Pridáme múku, prášok do pečiva a kakao a vymiešame ručným šľahačom.

  cookta.hu

  Potom pridáme vyšľahané bielky, ktoré do cesta zamiešame už len ručne.

  cookta.hu

  Cesto nalejeme do tortovej formy s priemerom cca 28cm vyloženej papierom na pečenie a pečieme v rúre predhriatej na 180 stupňov cca 40-45 minút. Cesto pre istotu kontrolujeme špáradlom a keď sa nám naň nelepí, vytiahneme ho z rúry von a po vychladení prekrojíme tak, aby nám vznikli 3 rovnako hrubé okrúhle korpusy.

  Kým sa cesto upečie, pripravíme si krém. Uvaríme si puding a necháme ho dobre vychladiť. Medzitým si vyšľaháme tuhú šľahačku. Obe veci spolu zmiešame a pridáme cukor. Šľaháme, aby nám vznikol jemný krém.

  cookingchanneltv.com

  Medzitým si pripravíme želatínu podľa návodu na obale. Necháme ju mierne vychladnúť a zmiešame s pudingovo smotanovým krémom. Krém si rozdelíme do dvoch misiek. Do jednej polovice nakvapkáme pár kvapiek mandľovej esencie. Do druhej polovice pridáme kávu a trochu kakaa, aby bol krém jemne hnedastý. Tento krém ochutnávame, aby nebol príliš výrazne kávový.

  clockworklemon.com

  Pripravíme si vychladené a prerezané korpusy a začneme ich plniť krémom. Na spodný korpus dáme bledší vanilkový krém, na stredný korpus dáme kávový krém a prikryjeme do vrchnou časťou tortového korpusu.

  Na záver si uvaríme tortovú polevu spolu s margarínom a potrieme ňou celý povrch torty. Dáme zatuhnúť do chladničky aspoň na hodiny, ideálne však na celú noc. Prajeme dobrú chuť!

  zdroj: babskeveci.sk (Monika), nosalty.hu

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  x