Tvarohová torta s ovocím

( 3 out of 5 )
Loading...
  Vytlačiť RECEPT

  Farebné torty a zákusky letia a potešia očká našich drobcov, ako nič iné. Pripravte im v lete sladkosť, na ktorú nezabudnú. Táto neuveriteľne pestrá a chutná želé torta s ovocím dostane svojou chuťou nielen malých ale aj veľkých.

  Budete potrebovať:

  Na cesto

  2 vajcia

  2 PL kryštálového cukru

  1 balíček vanilkového cukru

  2 PL polohrubej múky

  1,5 balíčka prášku do pečiva

  Na želé

  125 ml vody

  ½ šťavy z citróna

  2 PL cukru

  800 ml vody

  95 g červeného želé

  95 g zeleného želé

  2 PL priehľadnej želatíny

  2 PL vody

  200 ml 30% šľahačkovej smotany

  2 PL práškového cukru

  300 g jemného tvarohu

  Na dekoráciu

  1 kiwi

  5-7 mätových lístkov

  Postup prípravy:

  Ako prvé si vyložte tortovú formu papierom na pečenie. Cesto si pripravte tak, že si oddeľte žĺtky od bielkov. Bielky vyšľahajte s dvoma lyžicami cukru a balíčkom vanilkového cukru do peny. Keď začne zmes hustnúť pridajte do nej žĺtky, potom múku a nakoniec prášok do pečiva. Cesto vylejte do tortovej formy a dajte piecť do rúry vyhriatej na 180 stupňov na 40 minút.

  takprosto.cc

  Medzitým si pripravte želé. Oba druhy farebného želé si rozrobte jednotlivo v 400ml horúcej vody a hotové vylejte do dvoch misiek. Keď bude želé tuhé pokrájajte ho na kocky. Klasickú želatínu namočte do 2-3 lyžíc vody a nechajte ju napučať.

  takprosto.cc

  Na tvarohovo-smotanovú časť si ako prvé vyšľahajte šľahačku do tuha. Pred koncom šľahania pridajte práškový cukor. Napučanú želatínu pridajte k smotanu a všetko starostlivo vymixujte. Za stáleho mixovania pridajte tvaroh. Ak je zmes dobre premixovaná, nasypte do nej kocky z farebného želé a ručne premiešajte.

  takprosto.cc

  Vylejte zmes na vychladnuté cesto do tortovej formy a dajte tuhnúť do chladničky aspoň na 30 minút. Po stuhnutí tortu ozdobte kiwi a lístkami mäty a podávajte. Prajeme dobrú chuť!

  takprosto.cc

  zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

  Chutil ti tento recept?

  komentárov

  - Shopping List
  x